Dibaba, Manangoi... Wielcy nieobecni mistrzostw świata


Opublikowane w czw., 19/09/2019 - 12:47

Na ostatniej prostej przed mistrzostwami świata z imprezy zrezygnowały dwie światowy gwiazdy biegów na 1500m. Powód – kontuzje.

Nie tylko Polska musi przełknąć brak ważnej zawodniczki w stolicy Kataru (Sofia Ennaoui leczy urazy których nabawiła się podczas szkolenia wojskowego).

W składzie Etiopii zabraknie Genzebe Dibaby - mistrzyni świata z 2015 roku i wicemistrzyni olimpijskiej z Rio w biegu na 1500 m. To właśnie na tym dystansie miała pobiec w Katarze multi rekordzistka świata, w tym halowa rekordzistka na „półtoraka” (3:55.17). Jej pojedynek z Holenderką Sifan Hassan czy Brytyjką Laurą Muir miał być jednym z najciekawszych starć mistrzostw.

Druga zawodniczka na światowych listach nabawiła się zapalenia powięzi podeszwowej w prawej stopie.

Etiopka liczy na szybki powrót do zdrowia i przygotowywań do Halowych Mistrzostw Świata w 2020 roku i Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Także z powodu kontuzji w rywalizacji mężczyzn 1500 m zabraknie obrońcy tytułu Kenijczyka Elijacha Manangoi’a. Zawodnik legitymuje się rekordem życiowym 3:28.80 z 2017 roku. W tym roku biegał nieco wolniej i nie złamał bariery 3:30.00. Biegacz nabawił się kontuzji kostki podczas treningu. Będzie jednak kibicował swoim kolegom.

Brak mistrza świata oczywiście zwiększa medalowe szanse Marcina Lewandowskiego, ale warto pamiętać, że w stawce będą m.in. lider światowych list Kenijczyk Timothy Cheruiyot (3:28.77) czy Norweg Jakob Ingebrigtsen (3:30.16).

Mistrzostwa świata w Dosze startują już 27 września.

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce