Dłuższy i krótszy zarazem Gorce Ultra Trail


Wystartowały zapisy do drugiej edycji Gorce Ultra Trail. Chociaż do imprezy pozostało jeszcze sporo czasu, to już teraz warto zarezerwować sobie termin w kalendarzu. Organizatorzy zapowiadają nowości.

Gorce Ultra Trail to impreza rozgrywana na terenie Beskidów Zachodnich. Uczestnicy pokonują cztery tamtejsze szczyty: Lubań (1225 m), Turbacz (1310 m), Kudłoń (1276 m) oraz Gorc (1228 m). W przyszłym roku najbardziej wytrwali przebiegną też przez najwyższy szczyt Beskidu Wyspowego – Mogielicę (1170 m).

Nowością jest też większa liczba tras. Do znanych już porpozycji 80 km, 43 km i 20 km, dołączą biegi na 1,3 km oraz 102 km. Najkrótszy bieg rozegrany zostanie w formule vertical, a meta znajdować będzie się w Studzionkach, skąd roztacza się piękny widok na Tatry i Podhale.

– Chcieliśmy zrobić kilkudniową imprezę z różnymi dystansami, tak żeby jak największa liczba chętnych mogła znaleźć coś dla siebie. Jest to też odpowiedź na oczekiwania samych biegaczy. Starty w górach robią się coraz bardziej popularne, obserwujemy coraz większą liczbę osób, które decydują się terenową próbę. Nie zawsze jednak mają siły na biegi ultra. Dlatego z jednej strony wydłużamy dystanse, ale też i skracamy – wyjaśnia powiedział Robert Zakrzewski, organizator imprezy.

Zdaniem organizatorów osoby startujące w Gorcach będą pod wrażeniem tamtejszych tras. Pięknie rozciągające się panoramy osłodzą trudy zmagań.

– Opieramy się na ubiegłorocznej trasie. Tylko dystans 102 km zahaczy o drugie pasmo górskie, czyli Beskid Wyspowy, skąd biegacze wrócą w okolice Gorca i pobiegną w stronę mety. Uważam, że Gorce mają niepowtarzalny klimat. Trasa w większości prowadzi granią. z wielu punktów widać Tatry. Jest to dobra trasa dla debiutantów. Można długi weekend spędzić w enklawie spokoju – zachęca organizator.

Na poszczególne trasy obowiązuje limit uczestników - w biegach na 80 i 43 km do dyspozycji biegaczy jest w sumie 400 miejsc. Łącznie przewidziano 800 pakietów.

– Liczymy, że frekwencja dopisze i będzie komplet. Chcielibyśmy, by była to impreza, w której wystartują zarówno amatorzy jak i zawodnicy z krajowej czołówki. Prowadzimy też wstępne rozmowy z biegaczami z zagranicy. Chcemy oprócz startu u nas zaprosić ich na zwiedzanie Krakowa i Zakopanego – mówi Robert Zakrzewski.

2. Gorce Ultra Trail rozegrany zostanie w dniach od 11 do 13 sierpnia. Start, meta i biuro zawodów znajdować będzie się w Ochotnicy Górnej. Wieś położona w Małopolsce uchodzi za najdłuższą w Polsce.

2. Gorce Ultra Trail w festiwalowym KALENDARZ IMPREZ.

RZ


Festiwal Biegów - Wszystko co chcesz wiedzieć o bieganiu

Polecamy również:


Podziel się: