Dobry bieg Moniki Stefanowicz w Saitamie

Opublikowane w ndz., 12/11/2017 - 13:03

Trzykrotna olimpijka Monika Stefanowicz zakończyła rok w Japonii, startując w Saitama International Marathon.

Zawodniczka Grunwaldu Poznań zajęła ósme miejsce z wynikiem 2:38:31. Polka na metę wbiegła z 10-minutową stratą do zwyciężczyni, Kenijki Flomeny Cheyech Daniel - 2:28:39.

Drugie miejsce z ledwie 3-sekundową stratą zajęła Shitaye Habtegebrel z Bahrajnu. Trzecia była Etiopka Bekelech Daba z wynikiem 2:30:06.

Najlepszą z europejek była Brytyjka Charlotte Purdue, która znalazła się tuż za podium z rezultatem 2:30:34.

Dla Moniki Stefanowicz był to drugi maraton w tym roku. W maju wystartowała w Wojskowych Mistrzostwach Świata w Ottawie. Zdobyła tam srebrny medal w kategorii służb mundurowych z wynikiem 2:38:34, a także zajęła ósme miejsce w klasyfikacji generalnej.

Pół godziny po paniach na trasę ruszyli pozostali uczestnicy maratonu, w tym faworyt Yuki Kawauchi.

Popularny maratończyk, pracujący na co dzień jako urzędnik miejski w Saitamie, wygrał z wyniki 2:15:54. To nowy rekord imprezy. Dodajmy, że zawodnik ten na początku listopada zajął piąte miejsce podczas maratonu z Nicei do Cannes z wynikiem 2:15:14.

Była to trzecia edycja Saitama International Marathon. Zawody posiadały certyfikat IAAF Silver Label. Dla zawodniczek z Japonii była to jedna z imprez kwalifikacyjnych na igrzyska w Tokio. Występ najlepszej z Azjatek Rei Iwade, która była piąta z wynikiem 2:31:11 uznany został uznany za rozczarowanie.