Dołącz do Nocnej Watahy. Ostatnia szansa!


Opublikowane w pt., 25/01/2019 - 09:33

Nocna Wataha zadebiutowała w ubiegłym roku jako czteroetapowy cykl nocnych biegów przełajowych. Jej uczestnicy w każdej z pór roku mierzyli się z tą samą trasą o długości 5 lub 10 km. Nad wszystkim czuwały wilki będące symbolem imprezy. Do zdobycia były cztery medale, każdy z innym wilkiem oraz koszulki i chusty wielofunkcyjne z podobiznami drapieżników. Pomysł okazał się trafiony, impreza na stałe zagościła w kalendarzu. W nowym sezonie organizator przygotował kilka zmian.

Tym razem uczestnicy Nocnej Watahy mają do wyboru aż trzy dystanse: 5, 10 lub 15 km. Co ważne, nie trzeba przez cały rok biegać tego samego dystansu. Jeśli ktoś na przykład rozpoczyna przygodę z bieganiem i 15 km to dla niego za dużo, może zacząć od 5 i co kwartał wydłużać trasę. Organizator przygotował też klasyfikację MIX, w której będą brane pod uwagę trzy czasy : po jednym z każdego dystansu. Oczywiście, na każdym z nich będzie przeprowadzona odrębna klasyfikacja. Do ostatecznej punktacji wliczane są trzy najlepsze czasy. Na koniec roku nagrodzone zostaną też najlepsze drużyny.

I to nie koniec nowości! Tym razem można wzbogacić się nie o jedną, ale aż cztery wilcze koszulki. Każdy bieg będzie miał własną. Można je zakupić pojedynczo, lub decydując się na pakiet wszystkich czterech startów i dodatków. Do wyboru są także chusty i stojak na medale. A te zapowiadają się naprawdę pięknie: do zdobycia są cztery piękne wilki.

Dlaczego akurat wilk? – Wilki bo są piękne, tajemnicze i lubią noc. A przy tym są zagrożone – wyjaśnia pomysłodawca i organizator biegu Łukasz Maletz. – Wataha natomiast, bo tak kojarzy się ta duża grupa ludzi biegnąca nocą przez las.

Bieg odbywa się na pograniczu Częstochowy i Olsztyna Jurajskiego a jego trasa wiedzie Jurajską ścieżką rowerowo-biegową. Jest ona w całości leśna i nieoświetlona, dlatego wymagane jest posiadanie własnego źródła światła (czołówki, ewentualnie latarki). Trasa będzie oznaczona odblaskowymi symbolami.

Pierwsza odsłona Nocnej Watahy już 25.01.2019 o 21:00. Zapisy elektroniczne są już zamknięte, ale nadal można się zgłosić bezpośrednio w biurze zawodów czynnym od godziny 19:00. Lub wybrać się na kolejne edycje, które odbędą się 26 kwietnia, 19 lipca i 18 października.

Szczegółowe informacje: http://nocnawataha.pl

KM


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce