Dominika Stelmach kończy współpracę z Hubertem Duklanowskim


Opublikowane w czw., 13/12/2018 - 21:38

Wydawało się, że ten duet jest nierozłączny. Pod okiem Huberta Duklanowskiego, Dominika Stelmach zanotowała znaczący progres i odnosiła liczne sukcesy. Biegaczka chce powalczyć o jeszcze lepsze wyniki i szuka do nich swojej drogi.

Maratonka koniec współpracy ogłosiła na swoim portalu społecznościowym, dziękując Hubertowi Duklanowskiemu za 3 lata treningów. Był to owocny okres. W tym czasie została mistrzynią kraju w maratonie (2017), wicemistrzynią świata w biegu górskim (2018) oraz globalną zwyciężczynią charytatywnego biegu Wing For Life World Run (2017). W maratonie poprawiła się z poziomu 2:46:47 (2012 r.) na 2:37:09 (2018 r.), wspinając się na czwarte miejsce w klasyfikacji sezonu w Polsce.

Ostatnim akcentem współpracy Stelmach z Duklanowskim był maratoński start w Maladze, którego biegaczka nie ukończyła. W rozmowie z naszym portalem biegaczka mówiła wtedy: „Wokół tego startu było dużo emocji. To były takie 24 km przemyśleń.” Dziś te słowa nabierają nowego znaczenia.

Celem Dominiki Stelmach jest bieganie na poziomie 2:30:00. Podobny wynik może jej dać kwalifikacje olimpijską do Tokio. Dokładnie tyle wynosiło też minimum PZLA do Rio de Janeiro. Oczywiście wszystko może się jeszcze zmienić i kwalifikację do igrzysk w 2020 roku może dać już tylko wysoka lokata w światowym rankingu. Ten pomysł IAAF został jednak odłożony w czasie.

Jak w futbolu, ruszyła trenerska karuzela. W Polsce nie ma wielu trenerów z doświadczeniem w pracy z zawodniczkami na poziomie 2:30:00. Najwięcej biegaczek z krajowej czołówki prowadzi Marek Jakubowski, są to m.in. - Iwona Bernardelii (2:27:47), czy Izabela Trzaskalska (2:29:55), natomiast Jacek Wosiek trenuje Aleksandrę Lisowską (2:33:13). W grę wchodzić też Zbigniew Nadolski – mąż Karoliny, liderki krajowych list z życiówką 2:26:31 z 2014 roku.

A może wariant zagraniczny? Lub któraś z byłych utytułowanych polskich zawodniczek? Wanda Panfil? Zapewne wkrótce poznamy odpowiedź.

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce