Durczok, Asanow... A Ty? Pobiegnij dla Kulejących Aniołów w Piasku k. Pszczyny


Opublikowane w pt., 05/01/2018 - 12:41

Nazwa biegu „Królowie u bram Aniołów” brzmi co najmniej baśniowo i fantastycznie. Okazuje się jednak, że jego twórcy twardo stąpają po ziemi. Korzystając z potęgi mediów społecznościowych nagłośnili wydarzenie do tego stopnia, że już dwukrotnie musieli zwiększyć limit uczestników. I nie zawahają się, jeżeli trzeba będzie zrobić to po raz kolejny. Dla swoich Aniołów zrobią wszystko.

Kim są Aniołowie?

Kulejący Aniołowie to osoby niepełnosprawne, podopieczni Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. To dla nich w Piasku koło Pszczyny od kilku lat powstaje Dom Kulejących Aniołów, czyli wyspecjalizowany ośrodek, który umożliwi połączenie kompleksowej opieki i domowych warunków.

– Dom powstał dzięki trosce rodziców podopiecznych Domu. W 2006 roku została przekazana działka pod budowę, która ruszyła trochę później. Na dzień dzisiejszy dom jest ukończony. Zamieszka w nim 80 osób w różnym wieku, z niepełnosprawnością umysłową i ruchową – wyjaśnia Tomasz Bratek, organizator biegu.

Dlaczego akurat bieg? – Bieganie to bardzo dobra forma spędzania czasu i spalania poświątecznych kalorii. Za niewielką opłatę startową można miło spędzić popołudnie i jeszcze pomóc w wykończeniu domu, który wewnątrz jest już gotowy i kolorowy, ale na zewnątrz szary. A kolorowa elewacja jest marzeniem dzieci.

Chociaż impreza w nazwie ma słowo bieg, zaproszeni są na nią także miłośnicy nordic walking, jazdy na rolkach oraz osoby poruszające się na wózkach. Dla wszystkich przewidziano oddzielne klasyfikacje. Rolkarze i wózkarze będą nagradzani na dystansie 5 km a biegacze i zawodnicy w kategorii nordic walking mają do wyboru 5 lub 10 km.

– Można się jeszcze zapisać w dniu biegu, prosimy jednak o wcześniejsze przybycie. W tym roku pobiegnie z nami Kamil Durczok, z którym będzie można się ścigać na dystansie 10 km. Prawdopodobnie pojawi się też Adam Asanov, wokalista Piersi, jeszcze czekamy na potwierdzenie. Będzie też kolędowa bryczka a bieg poprowadzi konny orszak Trzech Króli. Od 11:00 będzie rzeźbiony lodowy anioł, który ma wytrzymać aż do wieczora. Wtedy odbędzie się koncert kolędowy. Przy starcie stanie też zabytkowy samochód. Przez cały czas będzie możliwość upieczenie kiełbaski z ogniska i zjedzenia ciepłego posiłku – wymienia Tomasz Bratek.

Atrakcji jest sporo a opłata startowa w dniu biegu to tylko 30 zł. Kwota w całości zostanie przeznaczona na wykończenie Domu Kulejących Aniołów. Przedsięwzięcie będzie można wesprzeć także dowolnym datkiem wrzuconym do jednej z puszek, które pojawią się podczas imprezy. Start biegu zaplanowano na godzinę 13:00 6.01.2018 roku. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

KM

Polecamy również:


Podziel się: