Dwa na dwa Małgorzaty Rencz. Rekordowa odsłona 4. Trail Kamieńsk [ZDJĘCIA]


Opublikowane w wt., 29/01/2019 - 11:45

Ponad 430 biegaczy ukończyło w minioną niedzielę 4. Trail Kamieńsk, co jest nowym rekordem frekwencji imprezy.

Zawodnicy mieli do wyboru dwie trasy wytyczone na terenach Góry Kamieńsk, której wysokość to 386 m n.p.m. Wśród startujących byli zarówno doświadczeni zawodnicy, jak i debiutanci, byli również stali bywalcy biegów organizowanych pod szyldem Trail czy Ultra Kamieńsk.

– Rok temu dużą część dystansu pokonałem spacerem, dzisiaj tylko ostatni podbieg był „podejściem”. Trasa wydaje się być szybsza, bardzo ciekawe było jej zakręcenie na szczycie góry – relacjonował Michał Robakowski, który po raz drugi zmagania zakończył na trzynastym miejscu. – Nie ukrywam, że z każdą małą górką liczyłem, że to już za nią jest długi zbieg. Po to jest trail, żeby nie było lekko, trasa super oznaczona, nie było najmniejszych wątpliwości jak biec. To było dobre przetarcie przed kolejnymi zawodami – ocenił.

Od zwycięstwa do zwycięstwa

Blisko 250 zawodników ukończyło zmagania na długim, 30-kilometrowym dystansie Trail Kamieńsk. Najszybciej nową trasę pokonał Maurycy Oleksiewicz z Łodzi, jeden ze stałych bywalców na imprezach organizowanych na Górze Kamieńsk. Czas zwycięzcy - 2:06:06.

Wśród Pań wygrała Małgorzata Rencz z miejscowości Orzesze. Wymagającą trasę pokonała w 2:46:11. Co ciekawe, pani Małgorzata wygrała również letnią edycję imprezy na dystansie 65 km.

– Na Górze Kamieńsk zadebiutowałam w ubiegłym roku podczas rywalizacji na dystansie 65 km, spodobało mi się, lubię trasy „trailowe”, a jeśli dodać do tego jeszcze dzisiejsze zimowe warunki, to mamy naprawdę bardzo fajną imprezę. Ta góra jest naprawdę wymagająca, trzeba mieć dobrą formę, żeby z nią nie przegrać – oceniła Małgorzata Rencz.

– W maju zamierzam wrócić na 5. Ultra Kamieńsk i po raz kolejny zmierzyć się z dystansem i najwyższym wzniesieniem w centralnej Polsce – zapowiedziała zwyciężczyni.

Doświadczenie procentuje

Na krótszym dystansie wystartowało 188 zawodników co jest nowym rekordem frekwencji. Dystans 6 km to bieg górski w stylu „anglosaskim”, z którym najlepiej poradził sobie jeden z najbardziej doświadczonych biegaczy górskich w Polsce, debiutujący w Trail Kamieńsk Piotr Koń z Ręczna. Czas zwycięzcy - 27:07.

Wśród Pań najszybsza okazała się Katarzyna Czerwińska, która z górą Kamieńsk zmierzyła się po raz drugi (debiut na 25 km w 2018 roku). Dystans 6 km pokonała w 32:15 zajmując 8. miejsce open!

Od „szóstki” do „sześćdziesiątki”

Kolejna impreza biegowa na Górze Kamieńsk odbędzie się w dniach 18-19 maja. Będzie to piata edycja Ultra Kamieńsk, w ramach której odbędą się trzy imprezy: Nocna Szóstka, Półmaraton z hakiem oraz bieg na dystansie 60 km. Zapisy wystartują na początku lutego.

Organizatorem 4. Trail Kamieńsk było Stowarzyszenie Bądź Aktywny, a współorganizatorami OSIR Góra Kamieńsk i firma inesSport. Honorowy patronat nad Trail Kamieńsk objął Burmistrz Kamieńska – Pan Bogdan Pawłowski oraz Starosta Powiatu Radomszczańskiego – Pani Beata Pokora.

Szczegółowe informacje dotyczące zawodów dostępne są na stronie www.ultrakamiensk.pl.

źródło: Organizator / opr. red.


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce