Dwa w jednym. Bieg Dwóch Wież w Katowicach przełożony na styczeń


Opublikowane w śr., 07/11/2018 - 17:02

Zorganizowanie Biegu Dwóch Wież to, zdaje się, znacznie większe schody niż pokonanie biegiem 42 pięter! Impreza już drugi raz w tym roku została przełożona! Tym razem z powodu przygotowań do Światowego Szczytu Klimatycznego, który odbędzie się w Katowicach.

Pierwotnie zawody miały odbyć się na początku marca, ale 2 tygodnie przed startem, z powodu wycofania się sponsora, zostały odwołane.  Nowy termin  wyznaczono na 17 listopada.

Miłośnicy biegania po schodach znów jednak muszą obejść się smakiem. Imprezę po raz kolejny przełożono, bo wieżowiec musi być zabezpieczony przed grudniowym szczytem klimatycznym.

W Katowicach trwają już przygotowania do światowego wydarzenia. Wszystkie wieżowce są pod specjalnym nadzorem, wizytowane i sprawdzane. – Próbowałem jeszcze coś negocjować, ale nie miałem pojęcia, że to tak wygląda – mówi Stefan Kalinowski, organizator imprezy. – Chodzi m. in. o to, żeby ktoś nie podłożył transparentów, a  później ich nie wywiesił. Argumenty są przekonujące. Nie wiemy, czy ktoś się nie wmiesza w tłum kibiców i osób towarzyszących. Faktycznie mamy pecha, ale wolałem nie naciskać, bo ktoś odpowiada za ten teren… – tłumaczy.

Bieg Dwóch Wież przełożono zatem na przyszły rok, na 19 stycznia. Będzie to tego dnia już drugi bieg po schodach w Katowicach. W południe odbędzie się dobrze znany Altus Cup, na najwyższy wieżowiec w mieście, a wieczorem Bieg Dwóch Wież. Organizatorzy planują po tej drugiej imprezie urządzić spotkanie integracyjne.

– Zrobienie dwóch biegów jednego dnia to już nie będzie taki problem. Mamy dostać dużą pomoc od gospodarza obiektu, który pomoże w organizacji – tłumaczy Stefan Kalinowski. – Będzie też posiłek dla uczestników obu biegów. Jest sala kinowa, którą można wykorzystać i po wszystkim chcemy zorganizować bankiet w oczekiwaniu na dekorację. Myślę, że jeszcze nie było czegoś takiego – dodaje nasz rozmówca.

Chęć udziału w zmaganiach wyraziło blisko 150 osób. Wszyscy, którzy zrezygnują z udziału w nowym terminie, są proszeni o kontakt mailowy z organizatorem do 25 listopada. Po tym terminie nastąpi zwrot wpłaconych środków.

Bieg Dwóch Wież zadebiutował w 2017 roku. Formuła imprezy jest oryginalna. Uczestnicy wbiegają na klatkę pierwszej z wież i pokonują 20 pięter, czyli 392 stopnie. Następnie mają pół godziny na zjazd windą i chwilę odpoczynku, po czym zdobywają drugą wieżę liczącą 22 kondygnację i 432 stopnie. W sumie do pokonania są 42 piętra. Impreza ma rangę Pucharu Polski w biegu po schodach.

RZ


Polecamy również:


Podziel się: