Dynowska ZaDyszka – zwiedzaj Podkarpacie w biegu

Dynowska ZaDyszka – zwiedzaj Podkarpacie w biegu


Już 20 maja w Dynowie na Podkarpaciu wystartuje trzecia edycja Dynowskiej ZaDyszki. Jest to młody, organizowany od 2015 roku bieg na dystansie 10 km. W programie wydarzenia są też biegi dla dzieci i młodzieży.

Dynowska ZaDyszka prowadzi ulicami Dynowa i charakteryzuje się bardzo urozmaiconą trasą- od terenów płaskich przy Dolinie Sanu, do podbiegów i zbiegów w środkowej części trasy. Biegacze swoje zmagania rozpoczynają nad rzeką San, dokładnie na terenie Ośrodka Turystycznego „Błękitny San”. Atrakcją lokalizacji jest sąsiedztwo końcowej stacji kolejki wąskotorowej kursującej z Przeworska do Dynowa.

Zawodnicy przebiegają przez odnowiony dynowski rynek, a także obok zabytkowego kościoła św. Wawrzyńca, zaliczanego do najcenniejszych obiektów sakralnych na Podkarpaciu.

Od czwartego kilometra uczestnicy radzą sobie z podbiegiem, który ciągnie się przez 2 km. Wysiłek wynagradza długi, bo ponad dwukilometrowy zbieg. Meta biegu, tak samo jak start, usytuowana jest na terenie Ośrodka Turystycznego „Błękitny San”

- Nasz bieg ma być fajną rodzinną imprezą, dlatego oprócz biegu głównego jest biegi dla dzieci i młodzieży. W ubiegłym roku bieg główny ukończyło 215 osób. Natomiast w całej imprezie, wliczając biegi dla dzieci i młodzieży, wzięło udział blisko 500 osób. W tym roku frekwencja będzie podobna. Na trasie biegu można liczyć na spory doping mieszkańców Dynowa, którzy bardzo chętnie wychodzą dopingować zmagania biegaczy - wyjaśnia Łukasz Domin z zespołu organizacyjnego imprezy.

Zapisy internetowe potrwają do 14 maja. Do końca kwietnia wpisowe za udział w biegu kosztuje 40 zł. Następnie 50 zł. Każdy z uczestników może liczyć na koszulkę, pamiątkowy medal, worek na buty oraz przyjazną i miłą atmosferę podczas imprezy.

Dynowską ZaDyszkę wspiera Program Lider Animator, który ma na celu zwiększenie aktywności fizycznej Polaków.

Dynowska ZaDyszka w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

red. / org.


Polecamy również:


Podziel się: