Dzięki biegaczom z Piwnicznej krok bliżej do ośrodka dla niepełnosprawnych [ZDJĘCIA]


Opublikowane w ndz., 08/12/2019 - 19:42

Już po raz piąty Mikołaje biegały w Piwnicznej Zdroju. Biegacze pomogli w zbieraniu pieniędzy na dokończenie budowy ośrodka dla osób niepełnosprawnych „Środowiskowy Dom Samopomocy” w Kosarzyskach.

Uczestnicy mieli do wyboru dwa dystanse. Biegacze rywalizowali na trasie długości 10 km. Amatorzy nordic walking mieli do pokonania 8 km. Trasa biegu wiodła ulicami Piwnicznej i sąsiadującego z gminą słowackiego Mniszka nad Popradem. Elektroniczny pomiar czasu zapewniła ponownie Fundacja "Festiwal Biegów".

Najszybciej dłuższy dystans pokonał Krzysztof Jaworski, który uzyskał czas 38 minut i 12 sekund. Drugi był Janusz Gawron, który przybiegł tylko siedem sekund za zwycięzcą. Na podium stanął jeszcze Piotr Tokarczyk (39:33).

Rywalizacja pan była dużo mniej zacięta. Bez problemów wygrała Słowaczka Simona Conkova z czasem 43:33. Druga na mecie Lilianna Nazimek była prawie pięć minut późnej (48:13). Podium uzupełniła Wioletta Gnutek (48:49).

W marszu nordic walking najszybciej 8 km przeszedł Robert Łopuch (54:35), a wśród kobiet Malina Adamczyk (56:42).

Jak wspomnieliśmy impreza miała charakter charytatywny. Stowarzyszenia na Rzecz Osób Przewlekle Chorych i Dzieci Niepełnosprawnych "Nasz Dom" potrzebuje pieniędzy, by dokończyć budowę ośrodka dla niepełnosprawnych. Brakuje około 750 tys. zł. Oprócz pieniędzy z opłat startowych, podczas biegu odbyły się kiermasz i loteria. Był też pokaz tańców ludowych i ciepły poczęstunek. Dochód będzie przeznaczony właśnie na ten cel.

Pełne wyniki: TUTAJ

AK


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce