Dzienniczek treningowy biegacza - niespodzianka na 2016 rok od "Runners World"

 

Dzienniczek treningowy biegacza - niespodzianka na 2016 rok od "Runners World"


Opublikowane w wt., 01/12/2015 - 09:34

Magazyn Runner`s World przygotował nie lada gratkę dla biegaczy, którzy lubią być zorganizowani, potrzebują dodatkowego bodźca by w końcu się zorganizować lub chcą rozpocząć biegową przygodę od nowego roku. W styczniowym Runner`s World Extra znajdziemy Dzienniczek Treningowy Biegacza.

Zajrzeliśmy do środka i musimy przyznać, że sami nie możemy doczekać się nowego roku. Poza przejrzystym układem i miejscem na robienie notatek, znajdziemy w środku motywację na każdy dzień, porady treningowe, patenty kulinarne i zasady, które pomogą trzymać się daleko od kontuzji.

Dzienniczek to dobre narzędzie treningowe i korzysta z niego każdy biegacz, który chce prowadzić swoje treningi mądrze i celowo. Dzienniczek pozwala na rozpisanie i przeanalizowanie 52 tygodni treningowych. Szczegółowo możemy rozplanować każdy dzień, rozpisać dystans, czas, opisać trening uzupełniający. Pod koniec każdego tygodnia jest miejsce na podsumowanie i nasze przemyślenia. Możemy wprowadzić dane o naszych butach, startach i trasach, którymi biegami.

Są też gotowe plany, opisy jednostek treningowych i wytyczne prawidłowego treningu. Mamy wszystko, co pomoże mądrze przetrenować 52 tygodnie, czyli cały kalendarzowy rok. Po naszej stronie leży jednak najważniejszy obowiązek – wyjść na trening musimy sami.

Po co biegaczowi dzienniczek treningowy?

Prowadzenie dzienniczka pozwala na mądre rozpisanie całego roku treningowego, ułożenie planu i zaplanowanie startów. Jest dodatkową motywacją, by nie tracić zapału i wyjść na trening, nawet gdy aura nie sprzyja. Widzimy czarno na białym ile pracy włożyliśmy, ile nas czeka i jakie efekty dają treningi.

Możemy na bieżąco zapisywać swoje myśli i wyciągać wnioski, dzięki czemu nie tylko będziemy lepsi, ale i zdrowsi. Podsumowania treningów i nasze notatki o samopoczuciu, pogodzie, podejściu do konkretnych jednostek, przemyślenia o startach, pozwolą na dogłębną analizę 52 tygodni treningowych i na tej podstawie zaplanowanie kolejnych, jeszcze lepszych treningów.

Dzienniczek treningowy w wersji papierowej, może służyć jako tradycyjne uzupełnienie popularnych dzienniczków internetowych, spokojnie może też je zastąpić. Zmieści się w torebce, plecaku, torbie treningowej.

Bieganie to proces, praca z sezonu na sezon, z roku na rok. Dzienniczek jest nieodłącznym elementem każdego, kto chce by ta praca miała sens. Jak mówi przysłowie japońskie: „Nie obawiaj się kroczenia naprzód powoli. Obawiaj się stania w miejscu”. Z dzienniczkiem na pewno się nie zatrzymasz!

Polecamy!

red.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce