Dziś Światowy Dzień Biegania. Przyłącz się!


Opublikowane w śr., 03/06/2020 - 10:43

Przypadający na pierwszą środę czerwca Światowy Dzień Biegania to młoda inicjatywa, celebrowana na całym świecie zaledwie od czterech lat. Początki święta biegaczy sięgają jednak roku 2009 roku, gdy w USA zorganizowano Narodowe Święto Biegania.

Akcja ma zarówno motywować do aktywności kolejne osoby jak, ale też dostarczać dobrą zabawę. Nie ma znaczenia czy ktoś pokona 1 czy 20 km, ani też jak szybko pobiegnie. Liczy się sam udział oraz obecność w mediach społecznościowych.

Udziału w Światowym Dniu Biegania 2020 zdeklarowało ponad 22 tys. biegaczy ze 164 krajów świata. To znacznie mniej niż w minionych latach, gdy biegających było ponad milion, ale trzeba też pamiętać o pandemii COVID-19, która zmusiła do pozostania w domach miliony osób na całym świecie, a tysiące wydarzeń biegowych musiało zostać odwołanych lub przeniesionych na inny termin.

W ramach tegorocznej akcji odbędą się m.in.: 

  • wirtualny wyścig na dystansie 1 mili, przygotowany z gospodarzami Maratonu Nowojorskiego i serwisem Strava;
  • "malowanie" biegowych tras poprzez ślad gps;
  • plogging - sprzątanie podczas biegania.

Jeśli chcemy przyłączyć się, wystarczy tylko zarejestrować się na TEJ stronie, podać dystans jaki dziś pokonamy i odpowiedzieć na pytanie co inspiruje Cię do biegania. Haszagami #Run1Tag1 oraz #GlobalRunningDay, a także poprzez udostępnianie zdjęć, twórcy akcji zachęcają do zarażania aktywnościami najbliższych.

Tegoroczna akcja dedykowana jest upowszechnianiu aktywności fizycznej dzieci w formie zabawy. "Ruszając się i dobrze się bawiąc, dzieci odkrywają, że prowadzenie aktywnego stylu życia może być przyjemne i łatwe" - podkreślają inicjatorzy Światowego Dnia Biegania.

opr. red.


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce