Eiger Ultra 2018 zawieszany, odwieszany, skracany, ale jest zwycięzca. Co zrobi UTWT?

Opublikowane w ndz., 15/07/2018 - 13:11

Rywalizacja na trasie Eiger Ultra -rail obfitowała w tym roku w niespodzianki. Na wyniki wszystkich startujących przyjdzie jeszcze długo poczekać. Wszystko za sprawą kapryśnej aury.

Wiadomo, że pierwszy na metę przybiegł Pau Capell i jeśli wyniki z tego biegu będą brane pod uwagę w cyklu UTWT, Hiszpan umocni się na pozycji lidera. Linię mety 101-kilometrowego biegu przekroczył z czasem 11:24:38.

Za Capellem uplasował się Amerykanin Jason Schlarb z wynikiem 11:57:58.

Na najniższym stopniu podium stanął przedstawiciel gospodarzy Peter Van der Zon, który zakończył bieg po 12 godzinach, 5 minutach i 8 sekundach.

Biegacze z podium i jeszcze 61 innych zawodników do końca wyzwania dobiegli przed burzą i trudnymi decyzjami organizatorów. To samo udało się 11 kobietom, z których najszybsza była miejscowa zawodniczka Kathrin Goetz – 13:49:06. Wyprzedziła Niemkę Evę Sperger- 14:11:40 i Francuzkę Caroline Benoit - 14:20:40.

Jednak wyniki większości uczestników biegu na razie pozostają nieznane. Zaczęło się od niewielkiego deszczu, który z czasem zamienił się w ulewę i wreszcie w burzę. Według wstępnych prognoz, była to burza na przeczekanie. Bieg został więc zawieszony. Później został wznowiony, ale już na krótszej trasie. Po jakimś czasie znowu bieg zatrzymano.

Teraz organizatorzy liczą wyniki na podstawie międzyczasów w punkcie i przy sporej liczbie zawodników widnieje DNF. Niektórzy z nich, rzeczywiście nie ukończyli i to niekoniecznie z powodu pogody. Jeden z faworytów biegu Gediminas Grinius, rezygnację z dalszej rywalizacji wyjaśnił zbyt wczesną decyzją o powrocie do startów po chorobie.

Niektórzy ukończyli krótszą trasę, jeszcze inni zrezygnowali z dalszych zmagań z deszczem.

Z 20 startujących Polaków znane są wyniki tylko trzech. Na 34 miejscu bieg ukończył Jaromir Krzyszczak - 15:31:51. Paweł Sarnowski był 51 z wynikiem 15:50:57, a Adam Kokotkiewicz na metę przybiegł jako 62 zawodnik z czasem 16:11:09.