„Ekskluzywny” Bieg Chomika. Biegaj i pomagaj w stolicy

„Ekskluzywny” Bieg Chomika. Biegaj i pomagaj w stolicy


Już po raz trzeci miłośnicy biegania w kółko spotkają się na warszawskim Ursynowie, aby cierpliwie kręcić kolejne rundy. Udział w zawodach jest darmowy.

Impreza ma swój niepowtarzalny klimat, którego nie doświadczymy uczestnicząc w biegach masowych. Podczas pierwszej edycji biuro zawodów mieściło się w... bagażniku samochodu. Impreza jest kameralna, a organizatorzy do każdego uczestnika podchodzą indywidualnie.

Bieg rozgrywany jest w czwartek, jest to więc dobra rozgrzewka przed weekendem. Tradycyjnie trasa liczyć będzie 10 km.

– Biegniemy jak w chomikowym kołowrotku, czyli 6 kółek dokoła Parku Przy Bażantarni. Trasa jest płaska jak na torze Monza. W odpowiednich butach jest szansa na rekordy – mówi z uśmiechem Sebastian Wojciechowski, pomysłodawca biegu i najlepszy Polak tegorocznego Maratonu Bostońskiego. – Zliczanie okrążeń to jeden z elementów naszej zabawy. Jak co roku na pewno zdarzać się będą przedwczesne finisze – dodaje mrużąc oko.

Jako pierwsi o uruchomieniu zgłoszeń poinformowani zostali ubiegłoroczni finiszerzy imprezy. Wkrótce zgłaszać będą mogli się też pozostali biegacze.

– Jest to ukłon w stronę uczestników Biegu Chomika, którzy są z nami od poprzednich edycji. Często przyjeżdżają tu po pracy, z różnych stron Warszawy. Doceniamy to. Bieg jest w pewnym sensie ekskluzywny. Liczymy na 200-250 osób – śmieje się orgnaizator.

Bieg Chomika ma też wymiar charytatywny. Tym razem uczestnicy wesprą Fundację Znajdki.

– Przytulisko koło Radzymina zajmuje się gromadą zwierząt, w tym niepełnosprawnymi ruchowo oraz uszkodzonymi neurologicznie. Część z nich nigdy nie zostanie adoptowana ze względu na przewlekłe choroby, problemy behawioralne lub wiek. Chcemy pomóc tym zwierzakom. Tak jak poprzednio zbieramy karmę, gryzaki, akcesoria do zabawy dla zwierząt. Lato to kleszcze, więc potrzebne są też specjalne obroże – wskazuje Sebastian Wojciechowski.

3. Bieg Chomika rozegrany zostanie 22 czerwca. Start o godzinie 20:00. Nasz portal został patronem medialnym wydarzenia. Wśród nagród czekać będzie m.in. pakiet startowy na 8. PKO Festiwal Biegowy w Krynicy Zdroju (8-10 września). Polecamy i zapraszamy!

3. Bieg Chomika w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ

RZ


AKTUALIZACJA

Zapisy do biegu już ruszyły. Formularz zgłoszeniowy w naszym KALENDARZU IMPREZ.

red.


Polecamy również:


Podziel się: