EMU 6 DAY na półmetku. Polacy nieźle sobie radzą

Opublikowane w pt., 06/05/2016 - 16:33

Od 4 maja w węgierskiej miejscowości Balatonfured trwają zawody EMU 6 Days, w ramach których zawodnicy pokonują indywidualnie i drużynowo asfaltową pętlę o długości 900m przez 6 dni. Na półmetku tego wymagającego biegu świetną formą wykazują się Polacy.

Najwięcej kilometrów w ciągu dwóch pierwszych dni imprezy pokonał Paweł Żuk. W tej chwili zajmuje 9 miejsce z dorobkiem 278,115 km. Paweł jest też drugi w swojej kategorii. To może się szybko zmienić. Większość zawodników w tej chwili odpoczywa. Na pętli rywalizuje ok. 30 osób. Biegacz z Warszawy dosłownie przed chwilą wznowił bieg po przerwie.

Paweł Żuk nie biegnie tylko na swój wynik. Jego rezultat ma wpływ na drużynę. Polska w tej chwili jest ósma wśród 20 zespołów.

Dobry rezultat jest także wynikiem starań Ryszarda Kałaczyńskiego, który pokonał już 238,513 km i zajmuje 25. miejsce. Na 27. miejscu plasuje się Zygmunt Łuczkowski, który przebiegł 900-metrową pętlę już 262 razy. Bogusław Maciejewski ma za sobą 233,113 km (wszystkie wyniki - stan na godz. 13:00).

Na półmetku imprezy liderem kwalifikacji jest niemiecki zawodnik Wolfgang Schwerk - ultramaratończyk, który ma już na koncie rekord świata na dystansie 3100 mil, pobity przez innego zawodnika dopiero po 9 latach. Ustanowił również 74 rekordy na różnych dystansach. Także na EMU 6 Days pobił już dzisiaj rekord świata w biegu 48-godzinnym w swojej kategorii biegowej. W tej chwili Wolfgang pokonał 382,521 km. Nad drugim zawodnikiem ma ok. 7 km przewagi.