Etap "niby ursynowski". Ruszył cykl Warszawa Nocą [ZDJĘCIA]W środę na Ursynowie rozpoczął się szósty sezon cyklu miejskich biegów na orientację pn. Warszawa Nocą. Uczestnicy zmagań chwycili za mapy, kompasy, latarki czołówki i ruszyli w mrok.

Otwierający etap rozgrywany był na osiedlu Wyżyny – typowym ursynowskim osiedlu powstałym w latach 70-tych ubiegłego wieku. Stołeczni miłośnicy biegania na orientację dobrze wiedzieli czego się spodziewać. Nie zabrakło kluczenia w labiryncie bloków i uliczek, częstych zmian kierunków, długich przebiegów przez całą mapę oraz iście sprinterskich wariantów.

Organizatorzy dodatkowo postarali się dobrze ukryć niektóre punkty kontrolne, chowając je w głębokich krzakach bądź za skrzynkami elektrycznymi. Dzięki temu, nawet będąc przy punkcie uczestnicy tracili cenne sekundy na znalezienie lampionu.

Zmagania odbywały się na czterech trasach. „Początkujący” mieli do pokonania dystans 1.4 km na którym musieli odkryć 8 punktów kontrolnych, dla „Odważnych” przygotowano trasę liczącą 2,5 km i 15 pk, „Zuchwali” - 3,7 km oraz 20 pk,, natomiast „Profesjonaliści” - 5 km i aż 30 pk.

Środowy start był jednym z pierwszych dla Piotra Parfianowicza - wicemistrza świata juniorów z 2014 roku, który wraca do formy po kontuzji kolana. Zawodnik z pewnością chciałby wystąpić w na przyszłorocznych World Games (Igrzyska Sportów Nieolimpijskich), które odbędą się we Wrocławiu

- Mam już za sobą kilka startów jesienią. Staram się wrócić powoli do formy. Najgorzej jest z motywacją, bo nie biegałem przez długi czas. Trochę się od tego odzwyczaiłem, że muszę iść na trening. Do tego na dworze jest zimno. Będzie ciężko (śmiech). Na szczęście są takie imprezy jak ten, w której można przećwiczyć pewne warianty. To był ciekawy etap. Niby taki typowo ursynowski, ale punktów jakoś więcej. I więcej przebiegów. Można było się poplątać – opowiadała na mecie Piotr Parfianowicz.

Nasz rozmówca zwyciężył w rywalizacji „Profesjonalistów”, wyprzedzając klubowych kolegów: Ukraińca Ilye Marchuka i Fryderyka Pryjmę. Wśród pań w tej kategorii najlepszy wynik uzyskała Zuzzana Wańczyk. Kategorię „Zuchwałych” wygrał Grzegorz Doliński. Wśród „Odważnych” najlepszy okazał się Jan Wiśniewski. Natomiast w grupie „Początkujących” zwyciężył Maciej Zaborski. Łącznie w rywalizacji wzięło udział blisko 290 osób.

Kolejny etap rozegrany zostanie 14 grudnia w Parku Moczydło na warszawskiej Woli. Start masowy nastąpi o godzinie 19. Do klasyfikacji generalnej cyklu wliczane będą 3 najlepsze wyniki z 4 pierwszych etapów.

Warszawa Nocą w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

RZ


Festiwal Biegów - Wszystko co chcesz wiedzieć o bieganiu

Polecamy również:


Podziel się: