Etapowy Maraton Pokoju: Upalny i charytatywny bieg Bitwy o Tobruk [ZDJĘCIA]


Opublikowane w czw., 13/06/2019 - 12:15

Na trasie czwartego już Etapowego Maratonu Pokoju w Warszawie pojawili się zawodnicy, którzy na co dzień nie biegają. Niektórzy nie mieli nawet sportowego ubrania i biegli lub tylko maszerowali w swoich codziennych ubraniach.

- Przyjechaliśmy z Indii na warsztaty i szkolenie. Dowiedzieliśmy, że odbywa się akurat w pobliżu bieg, który ma charytatywny wymiar i chcieliśmy się przyłączyć. Ten bieg to świetna impreza. Ludzie są tu nastawieni entuzjastycznie, atmosfera jest świetna! – wyjaśnił nam Jai Sharma, który z kolegami wparł akcję „Zabiegaj o Pomoc”.

Założenia biegu takie, że oficjalnie zarejestrowani zawodnicy oznaczali konkretne kwoty, które trafią na konto 41-letniego Artura, zmagającego się glejakiem IV stopnia. Zebrane podczas różnych biegów fundusze mają pomóc sfinansować leczenie zagranicą.

Szczytny cel spowodował, że zawodnicy Etapowego Maratonu, mimo upału i dokuczliwych komarów, licznie stanęli na starcie. Goście z Indii, byli chyba jedynymi uczestnikami, którym nie przeszkadzał upał.

- U nas jest jeszcze cieplej, to żaden problem - przekonywaj Jai.

Wojciech Skory się z nim nie zgadzał. - Dla mnie jest za gorąco. Lubię, jak jest ciepło, ale powyżej 30 stopni, to już trochę przesada - mówił Wojtek, który tym razem musiał się zadowolić drugim miejscem.

Po zwycięstwo sięgnął Tomasz Słupik , dla którego był to już czwarty trening tego dnia.

- Pobiegłem treningowo. Szykuję się do mistrzostw Polski w triathlonie. Bardzo mi się tu podoba. Trasa jest płaska. Fajne miejsce i pogoda trochę przyjemniejsza. Nie ma takiego słońca, jak w środku dnia. Byłem w dobrej dyspozycji - mówił nam zwycięzca.

W dobrej dyspozycji była również zwyciężczyni - Magdalena Wielechowska z klubu Naprzód Młociny.

- Dla mnie było przede wszystkim duszno. Ten wiaterek był za delikatny - wyjaśniła biegaczka, która z zawodu jest historykiem. Z tego powodu spodobała się jej idea łączenia biegania i przypominania ważnych wydarzeń, takich jak Bitwa o Tobruk, której poświęcony był bieg.

Kolejna odsłona Etapowego Maratonu Pokoju- Bieg Bitwy o Anglię odbędzie się 10 lipca.

IB


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce