Etapowy Maraton Pokoju w stolicy na półmetku [ZDJĘCIA]


Opublikowane w czw., 11/07/2019 - 12:17

Etapowy Maraton Pokoju w Warszawie przekroczył półmetek. Uczestnicy cyklu „podążają” śladem polskim żołnierzy i bitewnych pól z czasów II wojny światowej. W środę wspominali bohaterów Bitwy o Anglię, a wszystko to w 79. rocznicę rozpoczęcia starć.

Mimo trwających wakacji frekwencji dopisała. Pod Polskim Komitetem Olimpijskim pojawiło się blisko sto osób, by pokonać 5-kilometrową, atestowaną trasę. Gościem specjalnym był 92-letni major Janusz Gołuchowski, jeden z ostatnich żyjących podkomendnych generała Stanisława Maczka. Jeszcze przed startem podziękował on wszystkim za przybycie i przyznał, że taki sposób upamiętnia historii jest mu bardzo bliski, bo sam dawno temu trenował biegi, a dokładnie sprint, w warszawskiej Legii.

Bieg wygrał Wojciech Skory, który uzyskał czas 17:24. Na trzecim miejscu wśród pań uplasowała się Beata Tronowska z rezultatem 24:35 (nieoficjalany - red). Oboje prowadzą w klasyfikacji Etapowego Maratonu Pokoju.

– Biegło mi się ciężko. W sobotę startowałam w wymagającym Półmaratonie Tradycji w Adamowie, a tam 3/4 trasy prowadzi po ruchomym piachu. Czuję to jeszcze w nogach, bo łapały mnie skurcze. Chyba potrzebuję regeneracji, bo dawno nie miałam takiej zadyszki – opowiadała na mecie Pani Beata. – Warunki do biegania były dziś super – bez wiatru i opadów. Oczywiście wszystko zależy od dyspozycji dnia – zaznaczyła.

Oprócz stałych bywalców nie zabrakło też debiutantów.

– Jak się pracuje na etacie, to trzeba się ruszać jak najwięcej. Taki bieg uliczny to dobra motywacja. Ja lubię kameralne imprezy, one mają swój klimat. Ten bieg dodatkowo upamiętnia historyczne wydarzenie.Postaram się jeszcze wziąć udział w tym wydarzeniu, bo było fantastycznie – cieszył się Bartosz Witkowski, który uplasował się w pierwszej dziesiątce z wynikiem 19:56. – To nie jest moja życiówka, ale nie jestem też w życiowej formie. Myślę, że trochę treningu i na Bieg Powstania Warszawskiego będzie lepiej – dodał.

Najlepszą z pań podczas środowego etapu została Agnieszka Żuraniewska z rezultatem 20:42. Kolejna odsłona Etapowego Maratonu Pokoju odbędzie się 7 sierpnia – etap upamiętni Bitwę pod Falaise.

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce