Etapowy Maraton Pokoju od wiosny w stolicy. Zapisy ruszyły

 

Etapowy Maraton Pokoju od wiosny w stolicy. Zapisy ruszyły


Opublikowane w wt., 19/02/2019 - 08:43

Organizatorzy popularnego acz zakończonego w zeszłym roku cyklu Setka Stulecia, mają dla biegaczy nową propozycję.

- Ta propozycja wyszła właściwie od biegaczy. Cykl związany z odzyskaniem przez Polskę niepodległości przyzwyczaił biegaczy do regularnych spotkań pod Centrum Olimpijskim. Sporo osób pytało, czy rozpocznie się coś nowego i w odpowiedzi zaproponowaliśmy Etapowy Maraton Pokoju - mówi Janusz Kalinowski, organizator nowej imprezy.

Etapowy Maraton Pokoju będzie się składał 8 biegów. Podczas siedmiu z nich trzeba będzie pokonać dystans 5 km. Jeden z biegów imprezy zostanie rozegrany na dystansie 7 km i 195m. Łącznie da to dystans pełnego maratonu. Jak zawsze, w przypadku imprez tego organizatora, cele biegowych spotkań wykraczają poza bieganie.

Etapowy Maraton Pokoju ma za zadanie upamiętnić polskich żołnierzy, którzy walczyli i ginęli na frontach II wojny światowej. Każde spotkanie zostanie poświęcone innej bitwie. Podczas pierwszego biegu cyklu, 10 kwietnia, będzie to Bitwa o Narwik.

Drugim celem cyklu jest przypomnienie Maratonu Pokoju, którego pierwsza edycja odbyła się w 1979 r.

Wszystkie biegi będą się zaczynały o 20:00. Zasady udziału pozostają takie same, jak podczas Setki Stulecia. Biegacze mogą liczyć na dyplomy z informacjami o danej bitwie, medale, koszulki. Biegi będzie też można odrabiać, tak by zebrać cały dystans, mimo nieobecności w terminie któregoś z biegów.

Zapisy już ruszyły. Wysokość wpisowego to 30 zł. Koszulka wymaga uiszczenia dodatkowej opłaty w wysokości 10 zł.

Terminy biegów na atestowanej trasie pod Centrum Olimpijskim w Warszawie w naszym KALENDARZU IMPREZ.

IB


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce