#EverySingleStreet w wersji mini i maxi


Opublikowane w śr., 13/03/2019 - 13:11

Projekt #EverySingleStreet miał być tylko sposobem na poznanie własnego miasta przez jednego człowieka, ale przyjął się na dobre i jest realizowany przez wielu biegaczy na całym świecie.

Zaczęło się, gdy Ricky Gates, amerykański ultramaratończyk doszedł do wniosku, że zwiedził najodleglejsze zakątki świata, przebiegł Amerykę, a nie zna własnego miasta. Postanowił to zmienić i pod koniec ubiegłego roku, w ciągu 46 dni przebiegł 2090 km po ulicach San Francisco.

Ricky Gates, który zachęcał innych do biegowego zwiedzania swojego otoczenia, właśnie realizuje nowy projekt #EverySingleStreet w wersji mini. Bieganiem zwiedza jeden z rejonów miasta Meksyk, położony w pobliżu najdłuższej w tym kraju ulicy. Avenida de los Insurgentes przebiega przez 16 dzielnic i wymaga pokonania 29 km. Dla porównania, najdłuższa ulica w Warszawie - Wał Miedzeszyński - to dokładnie połowa z tego dystansu.

Okrojona wersja biegowego zwiedzania miasta związana jest z krótkim pobytem Gatesa w Meksyku. Ultramaratończyk ma na bieganie tylko 9 dni. Jednak ma licznych kontynuatorów. Informacje o przebiegnięciu przez każdą ulicę danego miasta pojawiają się w sieci regularnie.

Niektóre przedsięwzięcia są niewielkie i odbywają się w miastach o zaledwie kilku ulicach, ale są też pomysły spektakularne. W kanadyjskim Waterloo do zakończenia projektu Cory’emu George’owi brakuje już tylko kilka biegów. Zaczął 19 listopada i regularnie kilka razy w tygodniu biegał po ulicach, które posiadały nazwę i nie znajdowały się na prywatnym terenie.

Wyzwanie podjęli również biegacze w Indiach.

Niedawno wystartował także bieg po wszystkich ulicach niemieckiej Kolonii.

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

EVERY SINGLE STREET of COLOGNE 5000So lautet die alte Postleitzahl von Köln. . Köln kennenlernen. Wirklich überall einmal "vorbei schauen". Dinge, Häuser, Orte (neu)entdecken. Und ja, auch Menschen. Menschen, die bei den ganzen Kehrtwenden Fragen stellen oder ihre Hilfe anbieten. . Ich mag selbstorganisierte Projekte. Das lässt sich super in meinen Alltag integrieren. Zusätzlich weckt es auch noch meine Sammelleidenschaft und die Freude am Planen. . Ich laufe durch GANZ Köln. - stay tuned!! . #everysinglestreet #salomonrunning #cologne #running #laufen #whywerun #timetoplay #runhappy #runningadventure #ultrarunner #igrunner #instarunner #suuntorun #notrunningsucks #loverunning #runwild #runforlife #laufenmachtglücklich #marathontraining #köln #kölncaps #köllefornia #koelscheecken

Post udostępniony przez Thomas W.  CGN (@run.3ky)

W mediach społecznościowych nie brakuje biegaczy z Ameryki.

Niestety nie znaleźliśmy polskich kontynuatorów pomysłu. Dla przykładu w Warszawie, w ramach #EverySingleStreet trzeba by przebiec przez 5 100 ulic, co dałoby dystans 2 837 km. Najkrótsza z ulic ma 22 metry, najdłuższa 14,5 km.

IB


Polecamy również:


Podziel się: