Ewa Majer wygrywa Ehunmilaka 100 mil! Z rekordem trasy!


Opublikowane w sob., 13/07/2019 - 22:06

Ewa Majer od początku 168-kilometrowego biegu w Kraju Basków nie zostawiała rywalkom wątpliwości, że biegnie po zwycięstwo. Na każdym punkcie kontrolnym rosła jej przewaga nad pozostałymi zawodniczkami. Efekt przerósł jednak wszelkie oczekiwania!

Nie znaczy to oczywiście, że było łatwo. Pojawiły się mdłości, które już raz zdecydowały o wyniku. Kłopoty z żołądkiem już w 2017 r. eliminowały Ewę - rekordzistkę trasy Biegu 7 Dolin 100 km - z walki o podium w Ehunmilaku. Koło setnego kilometra doniesienia z trasy tegorocznej edycji też nie były optymistyczne, bo naszą zawodniczkę męczył ból kolana.

Ehunmilak nie był pierwszym biegiem z bólem. Z niemal identycznym problemem Ewa zmagała się podczas ubiegłorocznego B7D. Wtedy, ponad połowę dystansu walczyła z dyskomfortem i... wygrała. Z Ehunmilakiem Ewa miała swoje niezałatwione sprawy z 2016 i 2017 r. W 2018 r. na drodze do zwycięstwa stanęły Polce warunki pogodowe i przerwana rywalizacja.

Tym razem się udało. Ewa Majer przekroczyła linię w glorii zwyciężczyni. Czasem 27:41:47 ustanowiła nowy rekord trasy! Komentatorzy hiszpańscy od połowy biegu coraz śmielej powtarzali pytanie o najlepszy czas w historii rywalizacji kobiet i wreszcie doczekali się odpowiedzi. Poprzedni rekord od 2011 r. należał do Nerey Martinez Urruzoli.

Polka jest pierwszą zawodniczką spoza Hiszpanii, która wygrała Ehunmilaka 100 mil! W klasyfikacji open Polka zajęła znakomite 19 miejsce.

Rywalizacja mężczyzn zakończyła się zwycięstwem Jona Aizpuru Larranaga. Ten zawodnik w 2015 r. ukończył zawody na jedenastym miejscu, rok później zajął najniższy stopień podium, a w 2017 r. był drugi. Tym razem nie tylko wygrał, ale z czasem 22:21:54 ustanowił nowy rekord trasy, poprawiając najlepszy wynik z 2016 r. o 8 minut.

IB


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce