Ewa Swoboda młodzieżową mistrzynią Europy!

Najlepsza sprinterka młodego pokolenia w Europie nie pozostawiła złudzeń i zdeklasowała rówieśniczki w Mistrzostwach Europy młodzieżowców. W Bydgoszczy Ewa Swoboda linię mety przekroczyła z czasem 11,42 s.

Druga na mecie Białorusinka Kristina Cymanowska straciła do Polki aż 0,12 s, trzecia Niemka Sina Mayer - 0,16 s.

Polka zrealizowała podstawowy cel na imprezę - medal. Nie połamała jednak minimum na sierpniowe MŚ w Londynie - 11,26 s. Przeszkodziły... za dobre warunki na bieżni. W półfinale Swoboda co do setnych sekundy uzyskała wymagany czas, ale nie mógł on zostać uznany ze względu na zbyt silny wiatr.

Sofia Ennauoi nie miała problemów z awansem do finału 1500m. Polka wygrała swój bieg eliminacyjny z czasem 4:18.17. Drugą serię kwalifikacyjną wygrała zgodnie z oczekiwaniami Niemka Konstanze Klosterhalfen. Niedzielny finał - godz. 17:05 - zapowiada się pasjonująco!

Do kolejnych etapów rywalizacji w Bydgoszczy awansowali Dominika Muraszewska (400m), Dawid Żebrowski (110m ppł), Mateusz Borkowski (800m) czy Kajetan Duszyński (400m). Życiówki sypały się jak z rękawa.

W czwartek do finału biegu na 1500m awansował Michał Rozmys, biegu na 3000m z przeszkodami - Aneta Konieczek. Na siedemnastym miejscu rywalizację na 10 000m ukończył Grzegorz Ebel (czas 31:02.43).