Ewa Swoboda obroniła złoto Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Pojedzie na Igrzyska!


Opublikowane w pt., 12/07/2019 - 18:58

I cóż, że ze Szwecji... Także ze Skandynawii nasi sportowcy przywożą złote medale i kwalifikacje olimpijskie!

Ewa Swoboda w pięknym stylu obroniła tytuł Młodzieżowej Mistrzynią Europy w biegu na 100 m – z Bydgoszczy – nie mając konkurencji. 21-letnia sprinterka jak burza przeszła przez mistrzostwa rozgrywane w szwedzkim Gavle. Swoją dominację potwierdziła już w czwartkowych półfinałach, wygrywając z czasem 11.41. Był to najlepszy rezultat półfinałów. 

Pozostawało postawić kropkę nad „i”.

Patrząc na tegoroczne wyniki finalistek z Gavle, wydawało się, że tylko nieszczęście może odebrać złoty medal naszej reprezentantce. Przed biegiem Polka miała najlepszy rezultat w sezonie - 11.18. Żadna inna zawodniczka nie złamała granicy 11.30. Oczywiście to jest sport i różne sytuacje się zdarzały. Nawet wielki Jamajczyk Usain Bolt w finale mistrzostw świata w Deagu w 2011 popełnił falstart i musiał opuścić bieżnie.

Wszystko jednak przebiegło zgodnie z planem. W decydującym starciu o medal Ewa Swoboda wygrała z wynikiem 11.15 sek. mając dużą przewagą nad rywalkami. Srebro zdobyła Francuska Cynthia Leduc (11.40), a brąz Niemka Lisa Nippgen (11.45). Tym samym Polka obroniła tytuł wywalczona dwa lata temu w Bydgoszczy.

Nasza reprezentantka może już spokojnie przygotowywać się do igrzysk w Tokio, bo co do setnej sekundy wypełniła minimum (11.15 - red). Wszystko wykazuje, że Polka zamierza zrezygnować ze startu podczas MŚ w Dosze.

To nie koniec medalowego dorobku naszych młodych biegaczy w Szwecji. Ze srebrnego krążka cieszyła się Klaudia Siciarz, która w biegu na 100 m ppł uzyskała czas 12.82. To nowym rekord życiowy naszej zawodniczki i wypełnione minimum na Igrzyska w Tokio! Szybciej pobiegła tylko mistrzyni Europy z Berlina Białorusinka Elvira Herman – 12.70, bijąc przy okazji rekord młodzieżowych mistrzostw Europy.

Również srebrno na 110 m ppł wywalczył 19-letni Michał Sierocki, który wynikiem 13.63 ustanowił rekord życiowy. Duża w tym zasługa kapitalnego finiszu. Złoto zdobył Szwajcar Jason Joseph (13.45). Drugi z naszych reprezentantów Dawid Żebrowski był szósty z rezultatem 13.90.

Mistrzostwa Europy do lat 23 potrwają do niedzieli.

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce