Florian Zajączki Drugie ze Złochowic z podwójną wygraną w biegu Koszęcińska Dycha [ZDJĘCIA]


Opublikowane w sob., 30/11/2019 - 20:29

Mateusz Pawełczak i Barbara Noga byli najszybsi w trzeciej edycji biegu Koszęcińska Dycha. Obydwoje trenują w tym samym klubie – Florian Zajączki Drugie ze Złochowic.

W Koszęcinie, 30 km na południowy-zachód od Częstochowy, ścigało się ponad 300 biegaczy. Niemal udało się wypełnić limit 350 uczestników. Bieg odbył się pod patronatem Festiwalu Biegowego. Wśród nagród były m. in. vouchery na dowolny bieg w Krynicy.

Zawodnicy rywalizowali na ścieżkach leśnych. Mimo że w nocy padało, zawodnicy nie wystraszyli się mokrej i śliskiej trasy. Mało tego, chwalili warunki. "Trasa była super. Brawa dla organizatorów" - napisała Ewa Niśkiewicz. "Super organizacja. Piękna impreza. Następna dopiero za rok. Dziękujemy" - dodała Maria Mańka.

Bieg zorganizowano dzięki wsparciu Zbigniewa Seniowa, wójta gminy Koszęcin i Nadleśnictwa Koszęcin, po którego terenie prowadziła trasa biegu.

Najszybszy w rywalizacji mężczyzn był Mateusz Pawełczak z Klubu Biegowego Zajączki Drugie z Złochowic. Trasę 10 km pokonał w 34 minuty i 21 sekund. Ponad minutę później drugi na metę wpadł Paweł Kosek (35.40), a trzeci był Dawid Mazurkiewicz (35.46).

Wśród kobiet najlepsza okazała się Barbara Noga (39.59) także z Klubu Biegowego Zajączki Drugie z Złochowic. Dodatkowo była też 18. w kategorii open. Druga na mecie Judyta Rębisz była o ponad półtorej minuty wolniejsza (41.38), a trzecia Ambasadorka Festiwalu Biegów Anna Skalska o prawie cztery minuty (43.42).

Najmłodszą zawodniczką na mecie była Ewa Bambynek (rocznik 2003) z 221. czasem biegu – 56.51. Najstarszy uczestnik Zbigniew Macoch (1948) z czasem 48.19 zajął dokładnie setne miejsce.

Na mecie każdy z zawodników otrzymał gustowny pamiątkowy medal i dostał ciepły posiłek. Również tak jak w poprzednich latach nieodpłatnie była serwowana ciepła kawa i herbata.

Wyniki TUTAJ

AK/ fot. facebook gminy Koszęcin


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce