Gdynia: Hattrick Tomasza Grycki w Biegu Urodzinowym!


Opublikowane w ndz., 17/02/2019 - 14:07

Cykl biegowy PKO Grand Prix Gdyni wrócił na trasę. Na głównym, 10-kilometrowym dystansie Biegu Urodzinowego po raz trzeci z rzędu zwyciężył Tomasz Grycko (30:03). Pośród pań najlepsza była Andżelika Poślada-Dzięgiel (34:51). W calej imprezie - sobotnich biegach młodzieżowych, malucha i marszach nordic walking – bawiło się blisko 4 tys. osób.

Choć w niedzielę słońce schowało się za chmurami, to zwycięzca i tak odczuł jego promienie. Tomasz Grycko na mecie pojawił się po upływie 30 minut i 3 sekund. Nie miał sobie równych, wygrywając Bieg Urodzinowy po raz trzeci z rzędu. Za nim na mecie pojawił się Andrzej Rogiewicz (30:11).

– Na półmetku obawiałem się, że Andrzej mnie „przejedzie”, ale udało mi się utrzymać tempo i na szóstym kilometrze wyszedłem na prowadzenie. Biegliśmy niemal wspólnie, nie mogłem odskoczyć. Zrobiłem to na ostatnim kilometrze, choć do końca obawiałem się ataku. Jestem bardzo szczęśliwy – przyznaje „Dominator” z Władysławowa.

Na najniższym stopniu podium stanął Emil Dobrowolski (30:47).

Najlepszą pośród pań okazała się Andżelika Poślada-Dzięgiel z czasem 34:51. Druga przybiegła Ewelina Paprocka (36:16), a trzecia była Natalia Mierzlikin (36:57).

Do mety dotarło 2532 osób. Pełne wyniki: TUTAJ

Pamiątkowe medale przygotowane dla każdego uczestnika Biegu Urodzinowego przedstawiały maszyny i pojazdy obecne w życiu gdynian przez długie lata. Wszyscy, którzy przekroczyli metę mogli pochwalić się medalem upamiętniającym legendarny trolejbus Skoda 9TR. Swoje odwzorowanie pojazdu gdyńskiej komunikacji miejskiej otrzymali również najmłodsi biegacze.

Podczas głównego można było pomóc Nikodemowi. Uczestnicy akcji pokonywali trasy biegu z przyczepioną do koszulki kartką z napisem „biegnę dla Nikosia”. – Cieszę się, że mogę tu teraz być. Już teraz gratuluję wszystkim, szczególnie tym, którzy wsparli inicjatywę „Pobiegnijmy dla Nikosia”. To dla nas bardzo ważne – mówiła na starcie Karolina Gorczyca, ambasadorka akcji PKO Biegajmy razem.

Kolejne zmagania cyklu PKO Grand Prix Gdyni już 12 maja (Bieg Europejski), 28 czerwca (Bieg Świętojański i 11 listopada (Bieg Niepodległości).

Źródlo: GdyniaSport.pl


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce