Gigantyczne zainteresowanie Pucharem Świata w Lekkoatletyce


Opublikowane w pon., 26/03/2018 - 15:21

Aż 250 tys. osób zgłosiło się po bilety na inauguracyjne zawody Athletics World Cup, który w dniach 14-15 lipca odbędą się w Londynie. Problemem jest tylko pojemność Stadionu Olimpijskiego – w zależności od konfiguracji, od 55 do 66 tys. miejsc.

Owe 250 tys. biletów to zapotrzebowanie… na dziś, po zaledwie 7 tygodniach od rozpoczęciu zapisów. Te wciąż trwają - do 4 kwietnia można się zgłaszać po wejściówki. Szczęśliwców, będą mogli obserwować „na żywo” lekkoatletycznych czempionów, wyłoni losowanie.

Organizatorzy z UK Athletics ogłosili, że do obsługi sportowców, kibiców czy mediów zgłosiło się już 2 tys. wolontariuszy, i to z całego świata!

Wszystko to - wedle komunikatu federacji - pokłosie udanych Lekkoatletycznych MŚ i Paralekkoatletycznych MŚ, które w ubiegłym roku, po raz pierwszy w historii, odbyły się w tym samym mieście – Londynie. „Odpowiedź kibiców na nasze zaproszenie jest niesamowita!” – skomentował szef imprezy, Niels de Vos.

Puchar Świata w Lekkoatletyce zgromadzi 8 najlepszych reprezentacji świata, w tym Polaków. Drużyny będą liczyć po 45 sportowców, którzy będą zdobywać punkty i wysokie nagrody. Pula nagród to aż 2 mln dolarów - 450 tys. dolarów do podziału przewidziano dla zwyciezców, 100 tys. dolarów dla najsłabszego zespołu.

Źródło: UK Athletics 

Polecamy również:


Podziel się: