Goleniowska Mila Niepodległości po raz trzydziesty


Opublikowane w pt., 19/10/2018 - 08:36

Jedenastego listopada 1989 roku w częściowo wolnej Polsce po raz pierwszy w Goleniowie została zorganizowana impreza biegowa pod nazwą Goleniowska Mila Niepodległości. Celem głównym tych biegów było uczczenie Narodowego Święta Niepodległości poprzez organizację biegów dzieci, młodzieży i dorosłych. Goleniów zapoczątkował świętowanie kolejnych rocznic Odzyskania Niepodległości na sportowo.

To w Goleniowie nieprzerwanie od 29 lat są organizowane najstarsze biegi w Polsce upamiętniające ten ważny dla Polaków dzień. W tym roku szczególne jubileusze, bo 11 listopada 2018 roku przypada 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości i 30-lecie Goleniowskiej Mili Niepodległości.

 Mieliśmy ogromną przyjemność i zaszczyt gościć Państwa jako ambasadorów, gości honorowych, zwycięzców poszczególnych biegów, zawodników uczestniczących w naszych biegach podczas organizacji poprzednich 29 edycji Goleniowskiej Mili Niepodległości.
 
 Chcielibyśmy w roku jubileuszy jako organizatorzy świętować to wydarzenie w gronie przyjaciół, uczestników poprzednich edycji biegów. Bardzo serdecznie zapraszamy Państwa do Goleniowa na XXX Jubileuszową Goleniowską Milę Niepodległości. Będzie nam niezmiernie miło ponownie gościć Państwa w Goleniowie 11 listopada.

Czas biegnie, a my jako organizatorzy mamy nadzieję i życzenie by to goleniowskie dzieło – Goleniowska Mila Niepodległości na stałe wpisała się w przyszłość obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Polsce i w Goleniowie oraz pozostawiła trwały, dobry ślad w pamięci naszych uczestników, przyjaciół i mieszkańców.

Serdecznie pozdrawiam z nadzieją na szybkie spotkanie 11 listopada 2018 roku w Goleniowie.

30. Goleniowska Mila Niepodległości w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

Andrzej Łukasiak, OSIR Goleniów 


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce