Gorlice: Za nami Sportowy Weekend Pełen Energii


Opublikowane w pon., 20/05/2019 - 09:22

W sobotę i niedzielę 18 i 19 maja w Gorlicach odbyły się imprezy sportowe w ramach kolejnej edycji Weekendu Naftowego, tym razem o nazwie Weekendu Pełnego Energii 2019. Dopisała pogoda i frekwencja.

- W tegorocznej edycji rozegrano następujące konkurencje: zawody rolkarskie dla dzieci o nazwie Mini Roll and Ski, 3. Gorlickie Kryterium Kolarskie, Długodystansowy Puchar Polski oraz maraton rolkarski na dystansie 42 km, 17. Bieg Naftowy na dystansie 21 km, 10 km, 5 km oraz marsz nordic - walking na dystansie pięciu kilometrów. Wystartowało w nich prawie 400 osób. Nie zabrakło w nim wielu naszych zawodników, reprezentujących gorlickie kluby i stowarzyszenia sportowe - informuje Adam Rachwał prezes Stowarzyszenia Maraton Gorlice, który pobiegł na dystansie 10 km.

W sobotę rywalizowali rolkarze i kolarze. Tutaj w organizacje wyścigu włączył się podobnie jak w poprzednich latach Gorlicki Klub Cyklistów. Dystans maratoński wygrał Maciej Szczepanik z Rzeszowa z czasem 58:11.

- Po raz pierwszy przyjechałem do Gorlic. Kolarstwo trenuję amatorsko, nie spodziewałem się zwycięstwa, ale debiut wypadł znakomicie i na pewno przyjadę tutaj za rok – powiedział nam na mecie Maciej Szczepanik.
 
Maraton rolkarski wygrał Paweł Ciężki reprezentujący Mercateo.pl z czasem 01.11,31. W niedzielę zawodnicy przenieśli się na trasy biegowe i marszowe. Start półmaratonu i biegu na 10 km miał miejsce w Owczarach, przy zabytkowej cerkwi, a na 5 kilometrów w Siarach.

Na najlepszych czekały nagrody, upominki, ciekawe pakiety startowe i wyjątkowy medal, nawiązujący do tradycji przemysłu naftowego i zabytkowych cerkwi, wpisanych na listę UNESCO. 

Bieg na 21 km jak przystało na biegających przedstawicieli powiatu gorlickiego wygrał Paweł Smędowski z Gukla Bratkowice Korzeniowski.pl z czasem 1:15:19. Na 10 km najlepszy był Janusz Gawron z Brygady Beskidów z czasem 37:00, a na 5 km ponownie pierwszy był reprezentant powiatu gorlickiego Aleksander Pająk z ULKS Lipinki z czasem 00:13:55. Natomiast marsz nordic walking wygrał Jarosław Firlej z czasem 00:29:02.

- Ja z racji ograniczeń czasowych wybrałem najkrótszy dystans. Biegło się super i nawet udało się załapać na 14. miejsce w kategorii open - mówi Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów.

red.


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce