GP Małopolski: Gorlice biegały sylwestrowo [FOTO]Ponad 800 biegaczy aktywnie pożegnało dziś w Gorlicach 2016 rok. Podczas imprezy wręczyliśmy nagrody najlepszym biegaczom Grand Prix Małopolski w 2016 r., a jednocześnie pierwsze punkty do nowego sezonu tego cyklu. 

Gorlicki Rynek i hala MOSiR, gdzie zlokalizowano biuro zawodów gęstniały od biegaczy i kibiców od samego rana. Punkt kulminacyjny nastąpił o godz. 11.00. Biegaliśmy na dystansach 5 i 10 km, przy pięknej, słonecznej pogodzie i temperaturze ok 2-3 stopni Celsjusza - wymarzone warunki do rywalizacji ale i rekreacji (w stawce nie zbrakło tradycyjnie przebierańców).  

Pierwszy na metę usytuowaną na ulicy Nadbrzeżnej na głównym, 10-kilometrowym dystansie zaliczanym do Grand Prix Małopolski, dotarł Szymon Kulka. Biegacz z Ropy utrzymuje fantastyczną dyspozycję z końcówki roku. W Gorlicach nabiegał czas 29:03. Drugiego na mecie Andrzeja Starżyńskiego wyprzedził o 37 sekund. 

Wśród Pań na dychę zwyciężyła Matylda Kowal z Rzeszowa (34:08). Olimpijka z Rio de Janeiro o 17 sekund wyprzedziła Oksanę Raiła z Lwowa. Zarówno dla Kowal jak i Kulki były to drugie z rzędu wygrane w Gorlicach. 

Na 5 km wygrywali Marcin Ciepłak z Rybnika (15:01) i Ukrainka Olesia Divodiuk z Ivano Frankowska (17:10). 

Pełne wyniki: TUTAJ

Po biegu uroczyście podsumowaliśmy cykl Grand Prix Małopolski w sezonie 2016. Przypomnijmy, w zmaganiach rozłożonych na 10 imprez wzięło udział ponad tysiąc zawodników, a ponad 900 zdobywało punkty. Triumfowali Regina Kulka (326 pkt - dziś szóste miejsce na 10 km) i Tomasz Pociecha (688 pkt - dziś piąte miejsce na 5 km). 

Przed nami nowy sezon Grand Prix Małopolski. Niebawem opublikujemy kalendarz cyklu oraz regulamin rywalizacji. 

Niebawem więcej zdjęć z Gorlic.

red.


Polecamy również:


Podziel się: