GP Mysłowic: Sprawdzaj formę, za darmo!


Opublikowane w pt., 16/02/2018 - 09:27

Mijają kolejne dni i tygodnie. Trenujemy i szukamy imprez, na których warto sprawdzić formę i przygotowanie do pełni sezonu lub docelowych startów. Mam dla Was propozycję.

Każdy ma swoje ulubione biegi i serie. Dla mnie jest to cykl Grand Prix Mysłoiwic. Organizatorem jest grupa pasjonatów biegania, zgromadzona w grupie Truchtacz Mysłowice. W najbliższą sobotę rusza dziewiąta edycja biegania w po jednym z najbardziej gościnnych dla biegaczy śląskich miast.

Wyznaczona trasa to trzy kółka o łącznej długości 6,7 km. Mało? Czy warto startować? Zdecydowanie tak, bo trasa, choć to krótki dystans, to może być porównywalna do tych z biegów górskich.

Teren rywalizacji to leśne ścieżki na pograniczu Mysłowic i Katowic, na których w zależności od aury i warunków pogodowych, na pewno natrafimy na naturalne przeszkody - korzenie, błotko. Ale na pogodę nikt nie ma wpływu.

Całoroczny cykl Grand Prix to siedem biegów. W każdym gromadzimy punkty do klasyfikacji rocznej, a po ostatnim z biegów, w grudniu, następuje dekoracja najlepszych uczestników.

Warto zaznaczyć, iż organizator nie pobiera żadnej opłaty startowej (!), a więc jest to bezinteresowne działanie dla realizacji wspólnej pasji.

Serdecznie zapraszam do biegania z „Truchtaczami”, w myśl hasła „Niemożliwe nie istnieje”. Szczegóły cyklu można znaleźć na stronie www.truchtacz.org/.

Do zobaczenia w sobotę!

Grand Prix Mysłowic w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

Mirek Bortel, Ambasador Festiwalu Biegów


 

Polecamy również:


Podziel się: