Great Manchester Run. Dwie Polki w pierwszej dziesiątce

Opublikowane w pon., 23/05/2016 - 12:22

W weekend rozegrany został Great Manchester Run na dystansie 10 km. Z dobrej strony spisały się nasze zawodniczki. Dominika Napieraj i Iwona Lewandowska znalazły się w pierwszej dziesiątce.

Dominika Napieraj zajmując czwartą lokatę z czasem 32:22, okazała się być najlepszą zawodniczką z Europy. Polka do ostatnich metrów toczyła zacięty pojedynek z Irlandką Fionnualą Britton-McCormack wielokrotną medalistką mistrzostw Europy w biegach przełajowych. Zawodniczka z „Zielonej Wyspy” uzyskała wynik o sekundę gorszy od Dominik Napieraj. Na 9. lokacie uplasowała Iwona Lewandowska, z rezultatem 33:55. Zawodniczka Vectry Włocławek, po biegu napisała na swoim portalu społecznościowym.

To nie był mój dzień... Rewelacyjny bieg w Manchester, jednak z niesatysfakcjonującym rezultatem 33:55 na 10 km. Następnym razem postaram się pokazać na co mnie stać.

Dla naszych zawodniczek był to dobry sprawiam formy. Przypomnijmy, że Dominika Napieraj ma wypełnione minimum na lipcowe Mistrzostwa Europy w półmaratonie. Natomiast Iwona Lewandowska wypełniła kryterium na Igrzyska Olimpijskie w Rio w maratonie.

Bieg w Manchesterze miał bardzo mocną obsadę. Rywalizację zwyciężyła Etiopka Tirunesh Dibaba – trzykrotna złota medalista Igrzysk Olimpijskich w biegach na 5000 i 10 000 m. Zawodniczka osiągnęła czas 31:16.  Drugą lokatę wywalczyła Kenijka Edna Kiplegat – dwukrotna mistrzyni świata w maratonie, która uzyskała wynik 31:25. Na trzeciej pozycji zmagania zakończyła pochodząca z Burundi Diane Nukuri, uczestniczka IO w Londynie i Sydeny z rezultatem 31:49.

Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Etiopczyk Kenenisa Bekele, trzykrotny mistrz olimpijski w biegach na 5000 i 10 000 metrów, z czasem 28:08. Drugą pozycję zajął rekordzista świata w maratonie - Kenijczyk Wilson Kipsang, który w Manchesterze uzyskał wynik 28:15. Trzeci był Australijczyk David McNeil z rezultatem 28:39.

Kibice w północno - zachodniej Anglii mogli doświadczyć też małego deja vu. Ten sam etiopski duet triumfował podczas Great Manchester Run w 2014 roku. Dodatkowo dla Dibaby było to trzecie zwycięstwo odniesione w tej imprezie, a dla Bekele drugie.