Grossglockner Berglauf o punkty PŚ WMRA. Marcin Rzeszótko...


Opublikowane w ndz., 14/07/2019 - 16:29

Po zawodach we Francji i USA, Puchar Świata Biegów Górskich WMRA przeniósł się do Austrii.

Trzecia odsłona walki o pucharowe punkty miała miejsce na stoku najwyższego szczytu Austrii Grossglockner. Zawodnicy mieli do pokonania 13,5 km oraz 1494 m przewyższeń. Przebieg trasy faworyzuje dobrych wspinaczy. Zwłaszcza końcówka biegu pozostawia niewielkie pole do wyprzedzania. Ten odcinek, nazywany „ścianą”, wymusza bieg zygzakiem.

Fantastycznie z wymagającą trasą poradził sobie Erytrejczyk Abraham Filimon, który na metę dotarł w czasie 1:11:56, bijąc rekord trasy!

Drugie miejsce należało do Geoffreya Gikuni Ndungu. Kenijczyk był faworytem zawodów - w 2018 r. wygrywał całe zmagania w PŚ, a w latach 2017 i 2018 nie miał sobie równych na Glossglockerz. Tym razem znalazł pogromcę.

Podium dopełnił Austriak Manuel Innerhofer.

W stawce zawodników znalazł się również Marcin Rzeszótko. Reprezentant Buff Team Poland zajął 16. miejsce z wynikiem 1:21:27.

"Jestem w miarę zadowolony, zabrakło trochę mocy, żeby dłużej trzymać się w grupie, ale czuje się znacznie lepiej niż po KMV w Chamonix, gdzie po 500+ znacznie zwolniłem. Dzisiaj mogłem nawiązać walkę i ścigać się do ostatniego podbiegu. Oczywiście chciałoby się szybciej, TOP10, TOP5, ale żeby tak biegać muszę wykonać jeszcze sporo pracy. Trening jaki wykonaliśmy ostatnio z Bartkiem (Przedwojewskim - red.) czuć w nogach, ale nie da się wykonać progresu inaczej. Wielkie dzięki za ostatnie dwa, mocne tygodnie i dużo pozytywnej energii".

- podsumował swój występ Marcin na facebookowym fanpege'u swojego zespołu.

Wśród pań triumfowała Brytyjka Sarah Tunstall. Zdobywczyni PŚ z 2015 r. zakończyła biegową wspinaczkę z czasem 1:26:23, wyprzedzając Kenijkę Purity Kajuju Gitongę (1:27:28) i Austriaczkę Alexandrę Hauser (1:28:12).

Jedyna Polka w stawce - Wioletta Płotecka, uplasowała się na 177. miejscu.

Pełne wyniki: TUTAJ

W biegu wzięło udział ponad 1000 biegaczy z 30 krajów. Cykl Pucharu Świata w Biegach Górskich składa się w sumie z 7 imprez, z których do kwalifikacji generalnej zalicza się 6 najlepszych wyników. Przez zawodnikami jeszcze cztery rundy Pucharu – najbliższa już 20 lipca w Wielkiej Brytanii.

IB


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce