Hajnowska Dwunastka honoruje młodzież [ZDJĘCIA]


Opublikowane w pt., 12/10/2018 - 09:19

Tradycyjnie, w pierwszą sobotę października, już po raz dziewiąty spotkaliśmy się w Hajnówce na „Hajnowskiej Dwunastce”. Przy wyjątkowo pięknej pogodzie na starcie stanęło 201 zawodników z całej Polski i Białorusi. W biegu towarzyszącym, który odbył się tuż po starcie głównym w „Biegu za żubrem” na dystansie 800 metrów wystartowało 52 dzieci.

Uroczystego otwarcia biegu dokonał Burmistrz Miasta Jerzy Sirak. Punktualnie w samo południe zawodnicy wybiegli na 12 km trasę prowadzącą drużkami Puszczy Białowieskiej.

Czołówkę biegaczy prowadził Siergiej Jaroszuk - zawodnik z Białorusi, który po piątym kilometrze uzyskał przewagę i utrzymał ją do mety. Trasę pokonał w czasie 44,20. Drugi na metę wbiegł Jakub Perkowski z czasem – 44,49s.

Najszybszą kobietą została Anna Kesler ze Starego Lubiejewa z czasem 50,19. Druga była Marta Jakuszko (53,50), a trzecia Joanna Grochowska (54,11)

Pierwszy wśród hajnowian, a tym samym trzeci w kategorii open, był Bartosz Kupa (45,08), a z kobiet Jagoda Tomaszuk (1:03,20). Bieg ukończyło 47 hajnowian.

Prowadzona była również klasyfikacja drużynowa. Wystartowało 10 drużyn. Na najwyższym stopniu podium stanęła drużyna 3T RUNNERS z czasem 3:15,07 - Magdalena Ostapowicz, Jakub Perkowski, Łukasz Grodzki, Dariusz Grabala. Druga miejsce zajął zespół NAREW – KLESZCZELE w składzie Monika Terebun, Edward Terebun, Paweł Pleskowicz, Łukasz Pleskowicz. Nasza drużyna – Hajnówka Biega w składzie: Jagoda Tomaszuk, Bartosz Kupa, Adam Bondaruk, Ireneusz Mackiewicz zajęła trzecie miejsce z czasem 3:23,23

Na mecie na wszystkich czekała herbata, pączki i banany. Każdy zawodnik przekraczający metę otrzymywał pamiątkowy, imienny medal. Chętni mogli skorzystać z atrakcji Parku Wodnego. W tym samym czasie na terenie gospodarza terenu - Nadleśnictwa Hajnówaka - odbywał się kiermasz rzemiosła, na którym można było zakupić pamiątki. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się stoiska z miodami z puszczańskich pasiek. Odbył się również zlot motocyklistów z grupy MOTO Hajnówka.

W czasie imprezy w specjalnym ambulansie można było oddać krew. Przed rozpoczęciem dekoracji młodzież z Hajnowskiego Domu Kultury zaprezentowała swoje umiejętności wokalne i taneczne. Dzieciom przygotowano atrakcję w postaci dmuchanej zjeżdżalni. 

Przed dekoracją zwycięzców Burmistrz wyróżnił i nagrodził profesjonalnym zegarkiem hajnowiankę Gosię Karpiuk, która podczas Mistrzostw Polski Młodzików PZLA U16, 22 września w Bełchatowie, wywalczyła srebrny medal w biegu na 2000m, a tym samym zapewniła sobie tytuł Wicemistrzyni Polski Młodziczek.

Zwycięzcom Hajnowskiej Dwunastki, oryginalne, drewniane puchary ufundowane przez Nadleśniczego Nadleśnictwa Hajnówka, wręczył młodszy inspektor nadzoru Krzysztof Zamojski. Najlepsi w poszczególnych kategoriach otrzymali pamiątkowe statuetki, a trzy zwycięskie drużyny sękacze z rąk Burmistrza, por. Tomasza Snarskiego i mł. bryg. Grzegorza Bajko. Po dekoracji odbyło się losowanie nagród rzeczowych a następnie Dyrektor OSiR Mirosław Awksentiuk zaprosił wszystkich uczestników na poczęstunek i wspólną zabawę. 

Przy realizacji imprezy biegowej Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce wspierali:

  • Nadleśniczy Nadleśnictwa Hajnówka Mariusz Agiejczyk
  • Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Białowieży
  • Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce
  • Funkcjonariusze Straży Leśnej w Hajnówce
  • Hajnowski Dom Kultury
  • Grażyna Petruk i uczennice SP nr 1
  • Lucyna Waszkiewicz i uczennice SP nr 2
  • Firmia Gospoda Anatola Timoszuka z Michałowa

Sędziowie na trasie: Sergiusz Juziuczuk, Andrzej Zasim, Roman Daniluk, Andrzej Grygoruk, Mikołaj Laszkiewicz, Mirosław Muśko, Michał Leoniewski, Michał Szpakowicz, Sławomir Gołubowski, Sławomir Lunda.

Wklejkę medalu dla dzieci zaprojektował Tomasz Samojlik - autor wielu książek dla dzieci, między innymi o Żubrze Pompiku.

Mamy nadzieję, że Hajnowska Dwunastka, która przeszła już do historii, wszystkim się podobała i w kolejnym roku na starcie zgromadzi starych i nowych fanów.

Galeria zdjęć z biegu: TUTAJ

Roman Wnuczko


Polecamy również:


Podziel się: