Hajnowska Dwunastka – za nami jubileuszowa edycja


Opublikowane w pt., 11/10/2019 - 11:26

Od wielu lat w naszym mieście organizowane są liczne imprezy promujące zdrowy tryb życia. W maju odbył się znany w całej Polsce Półmaraton Hajnowski, w sierpniu Bieg Rodzinny, we wrześniu Bieg Uliczny o Puchar Burmistrza Miasta Hajnówka. Sezon biegowy tradycyjnie kończy Hajnowska Dwunastka – wyjątkowy bieg przełajowy przez Puszczę Białowieską.

Puszcza jest piękna o każdej porze roku. Jesienią jest cicha i pełna nostalgii, a jednocześnie mieniąca się tysiącem barw. W takiej leśnej ciszy, wypełnionej dźwiękami natury, biega się i wypoczywa jednocześnie.

Uroczystego otwarcia jubileuszowej, dziesiątej edycji biegu dokonał Nadleśniczy Nadleśnictwa Hajnówka Mariusz Agiejczyk, Starosta Andrzej Skiepko, Dyrektor Hajnowskiego Domu Kultury Rościsław Kuncewicz oraz Sekretarz Miasta Hajnówka Jarosław Grygoruk, który odczytał pamiątkowy list gratulacyjny od Burmistrza Miasta:

„Z okazji dziesiątej edycji Hajnowskiej Dwunastki składam serdeczne gratulacje i wyrazy uznania za propagowanie aktywnego trybu życia oraz krzewienie ducha sportu w naszym regionie. Życzę dalszych sukcesów i satysfakcji z realizowania kolejnych przedsięwzięć. Łączę wyrazy szacunku i najlepsze pozdrowienia”

Tegoroczny bieg ukończyło 176 osób. Wśród nich najszybszy był Andrzej Godlewski - Borawskie, który 12 kilometrów pokonał w 44 minuty i 17 sekund. Pierwszą kobietą na mecie była Anna Kesler ze Starego Lubiejewa (zwyciężczyni także poprzedniej edycji), z czasem 47:22.

Na trasie o bezpieczeństwo zawodników zadbali sędziowie, funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej, Straży Leśnej, Pogotowia Ratunkowego i wolontariusze. Na mecie czekała woda, gorąca herbata oraz banany i pączki. O pomiar czasu perfekcyjnie zadbała firma Pulsar Sport z Zielonej Góry. Wyniki na bieżąco były wywieszane na tablicy.

Dzieciom zawodników, zaraz po starcie głównym, przygotowaliśmy „Bieg za żubrem”. Każde dziecko otrzymało medal, owoce, upominki od WKU Bielsk Podlaski oraz mogło zrobić pamiątkowe zdjęcie z królem Puszczy Białowieskiej.

Hajnowski Dom Kultury reprezentowany przez tańczącą i śpiewającą młodzież umilił uczestnikom czas oczekiwania na dekorację. Tradycyjnie dodatkową atrakcją był kiermasz rzemiosła oraz smakołyki przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich.

Zawodnicy, którzy ukończyli bieg otrzymali imienne, pamiątkowe drewniane medale. Najlepsi w poszczególnych kategoriach (za miejsca I-III) zostali uhonorowani drewnianymi statuetkami. Natomiast puchary za miejsca I-IV powędrowały do zwycięzców w kategorii open kobiet i mężczyzn. Zwycięzca dodatkowo otrzymał słoik miodu z pasieki Anatola Filipczuka. Wszystkie trofea, ozdobione wizerunkiem żubra, ufundowało Nadleśnictwo Hajnówka, nasz niezawodny współorganizator i gospodarz terenu.

Sękacze Białowieskie były nagrodami w kategorii drużynowej. Po biegu zawodnicy zostali przewiezieni do Parku Wodnego, aby skorzystać z bezpłatnej kąpieli. Po dekoracji i losowaniu nagród zawodnicy z rodzinami zostali zaproszeni przez Dyrektora OSiR – Mirosława Awksentiuka na poczęstunek i wspólną zabawę.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyjechali do Hajnówki. Mamy nadzieję że spełniliśmy Wasze oczekiwania.

Zdjęcia: 1, 2, 3, 4

Źródło: Organizator


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce