HMŚ 2019: Już ponad 1000 zgłoszeń! Zapisy tylko do 29.1


Opublikowane w wt., 08/01/2019 - 10:18

Magiczna bariera pierwszego tysiąca zgłoszeń na WMACI 2019 została przełamana! Tę liczbę chcielibyśmy co najmniej potroić, przy czym do końca zapisów pozostało już tylko TRZY I PÓŁ TYGODNIA (rejestracja do 29.01) - informuje Polski Związek Lekkiej Atletyki Masters, wspógospodarz mistrzostw.

- Szukamy kolejnych chętnych, którzy chcieliby wziąć udział w tym wielkim sportowym wydarzeniu. Drogie Koleżanki, Koledzy, pomożecie?! Przekonujcie swoich krewnych, znajomych, udostępniajcie informacje na temat 8. Halowych Mistrzostw Świata Masters na Waszych profilach na facebooku!

Do rywalizacji już zgłosiło się wiele wybitnych postaci lekkoatletyki. W tym gronie są m.in. mistrzowie olimpijscy i świata. Niebawem więcej na ten temat. Ponadto, w najbliższych dniach podamy, jak przedstawiają się zgłoszenia w liczbach, jeśli idzie o poszczególne reprezentacje.

Do Grodu Kopernika zjadą zawodnicy z blisko 100 krajów, ażeby powalczyć o medale światowego czempionatu weteranów lekkoatletyki. Organizatorzy szacują, że w rywalizacji weźmie udział ponad 4 tysiące zawodników, z których najmłodsi będą mieli 35, a najstarsi – nawet przeszło 100 lat. Polski Związek Lekkiej Atletyki Masters chce wystawić aż 1000-osobową reprezentację Polski, która powinna powalczyć o wygraną w klasyfikacji medalowej.

Co warte podkreślenia, choć marcowy czempionat ma charakter halowy, to w jego ramach odbędą się też niektóre konkurencje stadionowe (m.in. rzut młotem, oszczepem i dyskiem), uliczny chód sportowy na 10 km, bieg przełajowy na dystansie 8 km (dla osób powyżej 70 lat 6 km), bieg uliczny na 10 km (wystąpią w nim m.in. mistrzostwie Polski Masters na tym dystansie z Życiowej Dziesiątki z Krynicy) oraz półmaraton.

8. Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce Masters odbędą się w dniach 24-30. marca 2019 roku. Ich organizatorami są Miasto Toruń i Polski Związek Lekkiej Atletyki Masters.

Zapraszamy do śledzenia strony mistrzostw - https://wmaci2019.com, strony PZLAM oraz naszych kanałów w serwisie społecznościowym facebok.

źródło: PZLAM


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce