Holenderska sprinterka - przemytniczka skazana na karę więzienia


Opublikowane w śr., 06/11/2019 - 09:07

Reprezentantka Holandii Madiea Ghafoor była pozytywną bohaterką swojego kraju. Teraz budzi już tylko negatywne skojarzenia. Biegaczka została skazana przez niemiecki sąd na 8,5 roku więzienia za przemyt narkotyków.

27-letnia zawodniczka urodziła się Amsterdamie, a bieganie uprawiać zaczęła w 13. roku życia. Jej rodzice pochodzili z Pakistanu, z plemienia zwanego Beludżami. Występując w sztafecie 4 x 400 m podczas igrzysk w Rio de Janeiro, Madiea Ghafoor stała się pierwszą reprezentantką Beludżami, która wystąpiła na najważniejszej imprezie sportowej.

Biegaczka specjalizowała się w sprincie. Startowała niemal na wszystkich dystansach począwszy od 60 m w hali (7.25 s.) po 400 m. Jej rekord życiowy na 400m to 51.12. Podczas Mistrzostw Europy w Berlinie, na swoim koronnym dystansie 400 m Gafoor zajęła ósme miejsce. Była wielokrotną mistrzynią Holandii zarówno na otwartym stadionie jak i w hali.

Latem biegaczka została zatrzymana na granicy z Niemcami, podczas rutynowej kontroli drogowej. Zapewniała, że jedzie na obóz do Dusseldorfu, a w bagażniku ma tylko sprzęt sportowy. Jednak w walizce znaleziono paczkę z narkotykami. W sumie w aucie znaleziono więcej takich ukrytych pakunków, w których znalazło się 50 kg tabletek ecstasy, 2 kg metaamfetaminy oraz prawie 12 tysięcy euro w gotówce.

Biegaczka nie przyznaje się do winy. Stwerdziła, że niewiedziała iż przewozi narkotyki, ale... środki dopingujące. Odmówiła jednak podania od kogo dostała narkotyki, jak stwierdziła, w obawie o rodzinę i przyjaciół. Zapowiedziała odwołanie od wyroku.

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce