IAAF uhonoruje... fotografów


Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych IAAF rozpisało konkurs na najlepsze zdjęcie roku. Laureat nagrody i zwycięska praca zostaną ogłoszone podczas dorocznej Gali IAAF, która w tym roku odbędzie się 24 listopada. 

Inicjatywa szczytna i bardzo potrzebna. Niestety w konkursie mogą wziąć udział jedynie fotografowie akredytowani przez IAAF na sezon 2017. 

Chętni powinni przesłać do IAAF (na adres iaafphotoaward@iaaf.org) jedno wybrane zdjęcie, podając datę wykonania fotografii. Fotografia powinna "ważyć" nie więcej niż 5 megabajtów. Termin przyjmowania prac to 30 października.  

Wyboru laureata dokona jury złożone z "ekspertów" - jak podaje IAAF. W pierwszej kolejności wybierze 25 prac, które stworzą wystawę towarzyszącą listopadowej Gali IAAF. Zdjęcia będzie można oglądać w dniach 22 - 26 listopada w Monaco. 

Do ścisłego finału zostaną zakwalifikowane 3 prace, a ich autorzy zostaną zaproszeni na Galę. Zwycięzca ogłoszony podczas samej Gali. 

Równolegle IAAF rozpisała konkurs na najlepsze zdjęcie wykonane przez kibica. Konkurs ma formułę otwartą, a zgłoszenie polega na zamieszczeniu zdjęcia w serwisie twitter.com opisanego hashtagiem #IAAFPhotoOfTheYear. Wyboru laureatów dokona trójka fotografów wyróżniona w konkursie głównym (dla profesjonalistów), a zwycięzca otrzyma zaproszenie na Halowe Mistrzostwa Świata w Birmingham. W ramach nagrody IAAF pokryje koszty transportu, zakwaterowania i biletów laureata. 

Szczegóły obu konkursów: TUTAJ

red.

fot. IB


Polecamy również:


Podziel się: