Inauguracja UTWT 2019 dla Chińczyków [WYNIKI POLAKÓW]

Opublikowane w sob., 19/01/2019 - 17:33

Chiński zawodnik Jing Liang nie ma szczęścia do Vibram Hong Kong 100. Rok temu ukończył jako pierwszy z czasem 9:28:35, co byłoby rekordem trasy, gdyby za przyjęcie wody od przypadkowej osoby nie został zdyskwalifikowany. Po tamtym wydarzeniu nie próżnował. Wygrał 400-kilometrowe Ultra Gobi i kilka chińskich biegów, został rekordzistą Chin w biegu 24-godzinnym i nawet bez powodzenia spróbował szczęścia na trasie TDS. Wreszcie stanął na starcie pierwszej w tym roku odsłony cyklu UTWT - Hong Kong 100.

Z wykutym na pamięć regulaminem i ogromną determinacją Jing Liang ruszył mocno do mety. Ten były pracownik fabryki sprzętu telekomunikacyjnego, a obecnie biegacz zawodowy, do 82. kilometra był liderem biegu. Z pewnością pozostałby nim aż do mety, gdyby nie zgubił trasy. Powrót na właściwą drogę kosztował go utratę cennych minut i zwycięstwo.

Podczas gdy Liang szukał, którędy powinien biec, były żołnierz i biegacz z doświadczeniem na bieżni Jiasheng Shen przejął stery. Chiński biegacz z prowincji Junnan, który w ubiegłorocznym maratonie w Szanghaju zajął 24. miejsce z czasem 2:26:15, a OCC skończył na 6. miejscu, nie oddał zwycięstwa do końca biegu. Linię mety przekroczył z czasem 10:22:02.

Jing Liang musiał się zadowolić drugim miejscem z wynikiem 10:35:50. Podium uzupełnił Zhelong Zhang z wynikiem 10:41:46.

Pierwszy zawodnik spoza Chin to Scott Hawker, który uplasował się, podobnie jak w 2014 r. na piątym miejscu. Linię mety przekroczył z wynikiem 10:53:34.

Najlepszym z Europejczyków został dobrze znany w Polsce Litwin Giediminas Grinius, który finiszował na szóstym miejscu.

Także podium pań w całości zajęły Chinki. Zwyciężczynią została Lu Vanchung, która debiutowała na dystansie 100 km. Jej wynik to 11:43:20. Debiutantką była również zdobywczyni trzeciego miejsca Guangmei Yang – 12:43:19. Rodaczki rozdzieliła bardziej doświadczona biegaczka, która już dwukrotnie stała na podium imprezy - Xiang Fuzhao.

Najwyżej wśród Polaków uplasował się Jaromir Krzyszczak, który był 50. wśród panów z wynikiem 14:49:18. Wśród pań najlepiej poradziła sobie triumfatorka Iron Run z 2018 r. - Aneta Ściuba. Do mety dobiegła w czasie 15:36:46, zajęła 18. miejsce.