„Inne miasta mogą się uczyć”. „Brawo!”. Nowa Sól pobiegła do Pustego Grobu [ZDJĘCIA]


Opublikowane w wt., 23/04/2019 - 07:38

Już po raz siódmy w Wielkanocny Poniedziałek odbył się Bieg do Pustego Grobu w Nowej Soli. Biegacze mieli do pokonania dystans 10 km ulicami Nowej Soli. - Trasa, wiodąca między kościołami, bardzo dobrze oznakowana i zabezpieczona – relacjonują Beata i Marek Drapikowscy, Ambasadorzy Festiwalu Biegów, którzy dołączyli do prawie dwóch tysięcy uczestników imprezy (tysiąc osób na starcie biegu głównego), zamieniając świąteczną biesiadę przy stole na biegowe spalanie kalorii.

– Przygotowanie biura zawodów oraz całego miasteczka startowego wzorowe. Bieg już tradycyjnie rozpoczął Biskup, jak przystało na charakter i intencję dnia oraz miejsce wydarzenia – opisuje małżeństwo Drapikowskich.

– Dopisali kibice, licznie i niezwykle ciepło dopingujący wszystkich uczestników biegu. Pod tym względem inne miasta mogą się uczyć od mieszkańców Nowej Soli!

– Organizator dokładnie śledził prognozy pogody i na trasie biegu zorganizował trzy punkty z wodą oraz czwarty na mecie – brawo!

– Przekraczając metę , uczestnicy otrzymywali bardzo ładny medal finiszera.

– Dodatkowo w biurze zawodów organizator zorganizował punkt z domowymi wypiekami (pyszne babki, mazurki, ,serniki itp..) - jak ktoś miał ochotę przed lub po biegu na uzupełnienie cukru. Otwarty był również bogato zaopatrzony punkt Manufaktury Kapucynów, z bardzo dobra kawą oraz krówkami.

– Dekoracja zwyciezców, już tradycyjnie, odbyła się w pobliskiej Parafii Rzymsko Katolickiej pw. Św. Antoniego, głównego organizatora całego wydarzenia, Gratulacje za bardzo sprawne przeprowadzenie dekoracji oraz bogatego losowania nagród.

– Na zakończenie można było uczestniczyć w liturgii Mszy Świętej z biegową homilią i krakowskim akcentem Ojca Grzegorza, którą zorganizowano specjalnie dla uczestników, organizatorów oraz kibiców Biegu do Pustego Grobu.

– Pogoda dopisała, atmosfera biegu wspaniała. Czy można się dziwić? NIE, ponieważ bieg organizują fantastyczni ludzie z pasją do biegania!

Zdecydowanie za rok wracamy do Nowej Soli na kolejną edycję Biegu do Pustego Grobu. Polecamy!

Beata i Marek Drapikowscy, Ambasadorzy Festiwalu Biegów


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce