IX Maniacka Dziesiątka ? Poznań ? 16 marca 2013


Maniacka Dziesiątka to jeden z najszybszych i jeden z największych biegów masowych w Polsce, 5-krotnie nagradzany certyfikatem ZŁOTY BIEG. Organizatorem imprezy jest Poznańska Grupa Biegowa – Klub Biegacza “MANIAC” Poznań.

VIII Maniacka Dziesiątka zaskoczyła wspaniałym rekordem frekwencji – 1936 osób na mecie, wspaniałym wynikiem zwycięzcy poniżej 30 minut oraz sprzyjającą wiosenną pogodą. Zainteresowanie jakie wzbudził poznański bieg spowodowało, że o możliwość udziału dopytywali się zawodnicy kadry Etiopii i Maroko. W zeszłorocznej edycji po raz pierwszy przeprowadzono biegi towarzyszące dla dzieci, które stały się stałym punktem programu imprezy. Maniacka Dziesiątka z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę biegaczy. Lista startowa tegorocznego biegu obejmuje ponad 2500 biegaczy, co zapowiada kolejny rekord frekwencji.

W ramach IX Maniackiej Dziesiątki organizatorzy zaplanowali konkurs polegający na uczestnictwie w biegu w przebraniu. Spośród osób, które wezmą udział w biegu w najciekawszym przebraniu w drodze głosowania wybrana zostanie trójka, która nagrodzona zostanie atrakcyjnymi nagrodami. Forma i sposób przebrania są dowolne, ważne by było to przebranie ciekawe i kolorowe.

  

Trasa biegu oznaczona jest co 1 km, prowadzi drogą w 100% asfaltową, posiadającą atast PZLA.

Zgłoszenia dokonywane są drogą elektroniczną poprzez wypełnienie formularza zamieszczonego na stronie www.maniacka.kbmaniac.pl i uiszczenie opłaty startowej. Zgłoszenia elektroniczne przyjmowane są do północy 13 marca 2013. Po tym terminie zgłoszenia przyjmowane będą w sekretariacie zawodów w przeddzień biegu tj. 15 marca w godzinach 18:00-21:00 oraz w dniu imprezy od 8:00 do 11:00. Biuro zawodów w dniu biegu o godzinie 11:00 zostaje zamknięte.

Biuro zawodów mieści się na terenie torów regatowych Malta (budynek medialny z tablicą wynikową) W dniach 15 i 16 marca w godzinach pracy biura zawodów możliwa będzie pełna weryfikacja i odebranie numeru startowego oraz chipa.

Opłata startowa dokonana do 14 marca wynosi: 20 zł - osoby mające ukończone wszystkie Maniackie, pozostali - 45 zł. 15 i 16 marca (w przeddzień i w dzień biegu płatność tylko w biurze zawodów) opłata wynosi: 70 zł – opłata startowa główna, 45 zł – > 60 lat (rocznik 1953 i starsi), 45 zł - osoby mające ukończone wszystkie Maniackie.

http://maniacka.kbmaniac.pl

Polecamy również:


Podziel się: