Jagoda Kibil i Daniel Pek z medalami mistrzostw świata w Dubaju


Opublikowane w czw., 14/11/2019 - 19:04

Jagoda Kibil po udanym starcie na 200 m dodała do polskiego dorobku 12 medal mistrzostw świata paralekkoatletów w Dubaju i trzeci zdobyty w konkurencjach biegowych.

Biegowe zmagania stoją na wysokim poziomie. Ani rekordy życiowe, ani najlepsze czasy w sezonie nie wystarczają, by stanąć na podium. W biegu Jagody, również łatwo nie było. Faworytką była szkocka zawodniczka Marie Lyle. I rzeczywiście brązowa medalistka z paraolimpiady z Rio de Janeiro, obrończyni tytułu, była poza zasięgiem rywalek. Od razu po wyjściu z bloków, wysunęła się na prowadzenie i samotnie pomknęła do mety, którą przekroczyła z czasem 30,33.

Na wyjściu z wirażu nadal otwarta pozostała kwestia drugiego miejsca. Trzy zawodniczki miały równe szanse, ale Jagoda Kibil już w Berlinie przed rokiem pokazała, że potrafi walczyć. Przypomnijmy, że w mistrzostwach Europy Polka startowała kontuzjowana. Już poprzedni dystans 100 m kończyła z łzami i grymasem bólu. Jednak startująca w grupie zawodniczek po porażeniu Jagoda, dosłownie uparła się, by biec na 200 m. Noga nie wytrzymała tego obciążenia już na pierwszych metrach, a mimo to nie tylko dobiegła do mety, ale została mistrzynią Europy.

Przy takiej woli walki, nic dziwnego, że w Dubaju, Polka włączyła drugi bieg i ostatnie 30 metrów pokonała w ekspresowym tempie, sięgając po tytuł wicemistrzyni świata i nową życiówkę – 32,15.

Niedługo po jej starcie biegowi kibice znowu mieli powody do radości. Daniel Pek startujący w grupie zawodników z lekką niepełnosprawnością intelektualną (T20) pobiegł najlepsze 1500 m w sezonie ukończył z czasem 3:58.33 i brązowym medalem.

IB/ Fot: Bartłomiej Zborowski/Polski Komitet Paraolimpijski


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce