Japończycy zdominowali półmaraton Uniwersjady


Opublikowane w wt., 16/07/2019 - 10:26

Bieg uliczny na 21,097 km był jedną z ostatnich konkurencji 30. Letniej Uniwersjady w Neapolu. Zmagania zdominowali biegacze z Kraju Kwitnącej Wiśnie, zgarniając komplet 6 medali. Kolejność na mecie była jednak inna.

Rywalizację kobiet wygrała Yuka Suzuki (1:14:10), przed Riki Kasedą (1:14:32) i Yuki Tagawą (1:14:36). Wśród mężczyzn triumfował Akira Aizawa (1:05:15) przed Taisei Nakamurą (1:05:27) i Chińczykiem Duo Bujie (65:44).

Bezpośrednio po zakończeniu biegu do sędziów zaczęły spływać protesty dotyczące ew. złamania przepisów przez uczestników biegu w zakresie żywienia zawodników na trasie. Nie informowano których zawodników dotyczyły protesty, wyjaśniono tylko, że chodzi o przyjmowanie napojów poza oficjalnymi strefami.

Po wnikliwej analizie, Międzynarodowa Federacja Sportu Akademickiego (FISU) dopatrzyła się złamania przepisów u Chińczyka Duo Bujie. Biegacz stracił swoją pozycję na rzecz Japończyka Tatsuhiko Ito, który finiszował czwarty (1:05:48).

Karę dyskwalifikacji za to samo przewinienie nałożono także na drugiego Chińczyka – Jianhua Penga.

Półmaraton Letniej Uniwersjady zgromadził w sumie 36 zawodników (pełne wyniki) i 29 zawodniczek (pełne wyniki). Rywalizacja toczyła się na 3 rundach wyznaczonych na ulicach Neapolu, ze startem i metą na Piazza del Plebiscito. Polacy nie startowali.

red.


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce