Jarek Gonczarenko na podium 100-milowego Ultra Trail Vipava Valley! [WYNIKI POLAKÓW]

Opublikowane w ndz., 12/05/2019 - 14:11

Jarek Gonczarenko zajął drugie miejsce w 100-milowym Ultra Trail Vipava Valley (UTVV). Impreza rozgrywana w Słowenii, odbywa się na 4 trasach - cztery z nich to ultramaratony.

Bieg 100-milowy był nowością w programie tegorocznej edycji. Jarek Gonczarenko był jednym z faworytów tej trasy i spełnił pokładane w nim nadzieje. Na trasie o 7200 m przewyższeń Polak ustąpił jedynie reprezentantowi gospodarzy.

Ivan Hrastovcow to m.in. zwycięzca Ultra Trail Hungary, Dalmacija Ultratrail i siódmy zawodnik ubiegłorocznej Transgrancanarii. W UTVV startował już w 2016 r. Wtedy był trzeci na dystansie 100 kilometrów. Teraz, z czasem 21:04:21 został zwycięzcą biegu 160 km.

Gonczarenko, trzeci zawodnik Biegu 7 Szczytów, uczestnik Biegu 7 Dolin z 2015, ukończył UTVV z rezultatem 21:49:05.

Za nim uplasował się słoweński biegacz Andi Mamic z czasem 22:26:30. Rok temu Słoweniec również był trzeci, ale na trasie 100-kilometrowej.

Wśród pań najszybsza była Włoszka Francesca Canepa - 26:21:46.

Polacy byli również uczestnikami biegu na dystansie 50 km. Tu najwyższe wśród Polaków miejsce zajął Michał Stopa, który z czasem 5:515:19 kończył bieg na szóstej pozycji. Wśród Polek pięćdziesiątkę najszybciej ukończyła Kinga Kwiatkowska. Piąta wśród pań biegaczka, nabiegała 6:20:15.