Jarzyńska trzecia w Nowym Orleanie

Opublikowane w pon., 25/03/2013 - 12:37

122Karolina Jarzyńska zajęła trzecie miejsce w biegu na dystansie 8 km rozegranym w Nowym Orleanie ulegając tylko dwóm Kenijkom.

Zwyciężyła z rezultatem 25:40 Risper Gesabwa, która w tym roku już wygrała na Florydzie dwa biegi półmaratońskie, o trzy sekundy przed Olgą Kimaiyo (obie Kenia). KArolina Jarzyńska przebiegła dystans 8 km w czasie 26:02 wyprzedzając o trzy sekundy Amerykankę Amy van Alstine.

Bardzo zacięty przebieg miała rywalizacja mężczyzn, Kenijczyków Philipa Mosimę (22:16) i Juliusa Kogo dzieliło na mecie niespełna jedna dziesiąta sekundy. Warto przypomnieć, że 36-letni obecnie Mosima przed 20 laty zdobył tytuł mistrza świata juniorów w biegu przełajowym, powtarzając ten sukces rok później.
Bieg odbył się na nowej płaskiej trasie “z punktu do punktu” (odległość od startu do mety stanowiła prawie 100% dystansu).