Jedna Transgrancanaria, dwóch zwycięzców. Karolina Obstój druga w Starterze! [WIDEO]

Opublikowane w sob., 07/03/2020 - 17:51

Pau Capell po raz czwarty z rzędu przekroczył linię mety Transgrancanaria 128 (+7500m) w roli zwycięzcy, ale... tym razem nie sam! Po raz pierwszy historii imprezy zwycięzców jest dwóch!

Paul Capell i Pablo Villa najpierw na trasie rywalizowali. Obaj mogli wygrać, chociaż drobną przewagę miał Capell. Z punktu kontrolnego na 110. kilometrze miał okazję wybiec pierwszy, zdecydował się jednak zaczekać na rodaka. Ostatnie 18 km przebiegli wspólnie i żaden nie zamierzał wyprzedać rywala mocnym sprintem. Rywalizacja i wzajemne wyprzedzanie się, sprawiło im dużo radości.

Ukoronowaniem udanego dnia na trasie był wspólny triumf Capela i Villi, z czasem na mecie 13:04:101.

Na drugim, a raczej trzecim miejscu, bo drugiego nie ma, przybiegł Dylan Bowman. Amerykanin do zwycięzców stracił 36 minut i 18 sekund.

Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem został Kamil Leśniak, który na metę przybiegł w czasie 15:45:32 i zajął 16. miejsce wśród mężczyzn. „Mam w głowie rozpisaną wizję napierania na czas 14 godzin” - pisał Kamil w zapowiedzi, ale równocześnie zastrzegał, że to tylko plan. „Fakty są takie, że to długi dystans i nigdy nic nie wiadomo”.

Kamil biegł odrobinę dłużej niż sobie założył przed startem ale - jak sam napisał - wynik jest "poniżej oczekiwań". Podziękował kibicom za wsparcie.

Drugi z Polaków, Rafał Kot, zameldował się na mecie jako 19. mężczyzna (16:16:25). Co Rafał mówił przed startem, można przeczytać TUTAJ.

Najniższy stopień polskiego podium Transgrancanaria 128 w edycji 2020 jest jeszcze wolny.

Wśród pań zwyciężczynią została Kaytlyn Gerbin. Amerykanka poprawiła pozycję sprzed roku, kiedy była druga. Tym razem nikomu nie oddała zwycięstwa. Bieg zakończyła po 15:14:39. Za plecami miała mocne rywalki.

Na drugiej pozycji finiszowała zwyciężczyni tegorocznego Hong Kong 100 Fuzhao Xiang (15:25:40).

Trzecie miejsce przypadło w udziale zwyciężczyni z 2017 r. Azara Garcia uzyskała czas 15:31:36.

Bieg jeszcze trwa, a na trasie pozostają polscy zawodnicy. Na miejscu są także nasi reporterzy, którzy wkrótce opowiedzą więcej o rywalizacji na Gran Canarii.