Pogoń banana na Polu Mokotowskim. Piszemy się!


Opublikowane w czw., 11/02/2016 - 08:39

Sekundy, kilometry. Kompresja, GPS-y. Like'i, share'y, hashtagi... A przecież sens biegania tkwi przede wszystkim w czerpaniu radości z aktywności fizycznej. 

24 października na Polu Mokotowskim w Warszawie odbyła się pierwsza edycja biegu Jeff's Banana Run. Na zakończenie sezonu biegowego, alejkami kultowego dla aktywnych warszawiaków parku, przebiegł kolorowy korowód biegaczy. Po biegu odbył się rodzinny piknik.

Bieg otrzymał niecodzienną formułę – przebrani biegacze gonili banana. W jego rolę wcielił się Mateusz Jasiński, biegacz, trener, bloger i motywator. Bieg miał szczytny cel, ponieważ całość wpisowego została przeznaczona na pomoc podopiecznym fundacji Spartanie Dzieciom (www.spartaniedzieciom.org). 

Dziś już wiemy, że Jeff’s Banana Run staje się imprezą cykliczną. Druga edycja wystartuje 14 maja.

Tym razem organizatorzy zapraszają do zabawy 1000 osób. Do wyboru są dwie trasy - 2,6 oraz 5,8 kilometra, prowadzące przez Pole Mokotowskie. Pętla kształtem przypomina banana - fura zabawy gwarantowana. biegać będą też dzieci i maskotki - my namawiamy gorąco naszego Rysia Berdysia. 

Imprezie towarzyszył będzie wielki amerykański piknik, z pysznym jedzeniem z grilla, dobrą muzyką
i przyjaciółmi. Będzie też futbol amerykański, frisbee, baseball, lacrosse, dj, byk rodeo, slackline... 

Atrakcje to 1. Otwarte Mistrzostwa Warszawy w Jedzeniu Hot-Dogów na czas (w USA istnieje liga MLE – Major League Eating!) oraz warsztaty amerykańskiej kuchni - kucharze restauracji Jeff’s pokażą, jak usmażyć dobry stek i przygotować soczystego burgera, na co zwrócić uwagę przy wyborze mięsa. Nauczą też jak przygotować samemu masło orzechowe do kanapki peanut butter jelly i jak przyrządzić milkshake z bananem. Mniam!

Festiwal Biegów objął patronat medialny nad wydarzeniem.

2. Jeff's Banana Run w naszym KALENDARZU IMPREZ.

Polecamy!


Polecamy również:


Podziel się: