Jesienne rozstrzygnięcia w Wesołych Biegach Górskich

Opublikowane w pt., 13/12/2019 - 23:06

Monika Szymborska i Tobiasz Nowakowski okazali się najlepsi na głównym dystansie 10 km w jesiennym wydaniu Wesołych Biegów Górskich w warszawskiej dzielnicy Wesoła. Do klasyfikacji generalnej liczyły się 2 najlepsze wyniki spośród trzech startów na przełomie listopada i grudnia.

Pod nieobecność szybkich biegaczy na orientację z UNTS Warszawa (Jan Bednarski jako jedyny złamał na górkach w Wesołej 40 minut – 38:24), najlepszemu w pierwszym starcie Nowakowskiemu wystarczyło do końcowego zwycięstwa drugie miejsce w ostatniej serii WBG.

Szybszemu od niego Patrykowi Aidowi zabrakło finalnie prawie pół sekundy. – Zależało mi na wygraniu tego biegu, nie chciałem zrobić błędu sprzed tygodnia, gdy „wyciąłem” za chłopakami z UNTS i po trzech pętlach byłem „ugotowany” – powiedział nam Aid na mecie. Trzeci w klasyfikacji generalnej, ze stratą ponad 3 minut za najlepszym duetem, był Marek Traczyk.

Zwycięstwo Moniki Szymborskiej nie podlegało dyskusji. Dwa starty – i dwa zwycięstwa. Finalnie ponad 2 minuty przewagi nad Anną Górnicką-Antonowicz, brązową medalistką ME w biegu na orientację na krótkim dystansie w 2000 r. W decydującym biegu pokonała najgroźniejszą rywalkę o dokładnie 120 sekund. Trzecią lokatę zajęła Justyna Małek.

Triumfatorami biegów na pozostałych dystansach zostali:

6 km – Bożena Wiercioch (ponad póltorej minuty przed córką Izabelą) i Tomasz Lipiec, były chodziarz i minister sportu,

2 km – Wiktoria Wróbel i Michał Kawa.

Podczas Wesołych Biegów Górskich odbywa się także rywalizacja w nordic walking na dwóch dystansach. W jesiennym cyklu najlepsi byli:

6 km – Małgorzata Puszkarska i Piotr Polkowski,

2 km – Ewa Tomczak i Marcin Tomczak.

Dekoracja najlepszych i wręczenie nagród odbędzie się po zawodach finałowych Wesołych Biegów Górskich – Jesień, których wyniki nie są wliczane do klasyfikacji generalnej, są konkurencją odrębną. Finał – w sobotę 14 grudnia.

Bieganie w Wesołej będzie miało teraz króciutką przerwę, a po Nowym Roku – przyjdzie pora na wydanie zimowe, składające się z 5 rund i biegu finałowego. Do klasyfikacji generalnej będą się liczyły trzy najlepsze wyniki, finał (tak jak jesienią) będzie konkurencją odrębną.