Jest termin ORLEN Warsaw Marathon 2019


Opublikowane w wt., 28/08/2018 - 13:47

Znamy już termin 7. ORLEN Warsaw Marathon. „Narodowe Święto Biegania” odbędzie się 14 kwietnia 2019 r. Impreza posiada odznakę IAAF Silver Label.

Nowy termin to z pozoru mała, ale znacząca zmiana w porównaniu do ostatnich edycji. Od kilku lat zawody odbywały się w przedostatnią niedzielę miesiąca. Tylko raz OWM odbył się w połowie kwietnia - w 2014 roku zwycięzca imprezy Etiopczyk Tadese Tola ustanowił rekord imprezy 2:06:55. Jest to również najlepszy wynik uzyskany na polskiej ziemi.

Biegacze, którzy planują start są zadowoleni.

„Tydzień przed świętami, dwa tygodnie po Półmaratonie Warszawskim i dwa tygodnie przed początkiem maja, kiedy może robić się już ciepło. Bardzo dziękujemy!

„Taaaaak jest! W Wielkanoc będę mógł jeść mazurki hurtowo!”

„Nie da sie lepiej. Jestem obecny”

- to tylko część komentarzy internautów w kanałach społecznościowych imprezy.

Póki co nie wiadomo kiedy ruszą zapisy do imprezy, a będzie równie istotna informacja. Do tegorocznej edycji zgłoszenia wystartowały dopiero 15 grudnia, czyli sporo za późno. Była to jedna z przyczyn obniżenia frekwencji wydarzenia - bieg na głównym dystansie ukończyły „tylko” 5522 osoby, czyli o prawie 1070 uczestników mniej niż w 2016 r. Nie znamy też programu wydarzeń towarzyszących (biegacze dopytują głównie o bieg na 10 km).

Już trzy duże wiosenne maratony podały swoje przyszłoroczne terminy. Czekamy tylko na Łódź. Póki co wszystkie odbywają się w różnym terminie, co nie było zawsze takie oczywiste. W tym roku w tym samym terminie odbyły się właśnie ORLEN Warsaw Marathon i Cracovia Maraton.

Terminy wiosennych maratonów A.D. 2019:

  • 45. Dębno Maraton - 7 kwietnia 2019
  • 7. Orlen Warsaw Marathon - 14 kwietnia 2019
  • 18. Cracovia Maraton - 28 kwietnia 2019

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce