Jest trasa 35. Biegu Chomiczówki


Opublikowane w śr., 20/12/2017 - 13:21

Poznaliśmy nową trasę 35. Biegu Chomiczówki w Warszawie. Start już 21 stycznia, ponownie w ramach Ligi Festiwalu Biegowego.

Zimowe zmagania na osiedlu Chomiczówka to już tradycja. Biegacze rywalizują na nietypowym dystansie 15 km. Od przyszłego roku trasa składać będzie się już nie z trzech, a z dwóch pętli. Start został też przeniesiony z ulicy Kwitnącej na ulice Conrada.

Minusem dotychczasowego rozwiązania był ostry zakręt, czekający na uczestników już po kilkuset metrach biegu. Teraz miejsca będzie więcej, bo grupa rozciągnie się na dystansie.

Po zmianach impreza nie straci nic ze swojego charakteru. Areną rywalizacji pozostaną wciąż osiedlowe uliczny, a kibicami mieszkańcy bloków powstałych w latach 70. ubiegłego wieku.

Nowa trasa prowadzić będzie też w nowe miejsca, jak np. okolice Fortu Wawrzyszew. Meta znajdować będzie się tradycyjnie w okolicach TKKF „Chomiczówka”.

Mniej zmian czeka na uczestników towarzyszącego Biegu o Puchar Bielan na 5 km. Ci ruszać będą z ul. Conrada. Reszta trasy nie uległa zmianie.

– Nowy odcinek trasy to kilometrowa prosta. Będzie to ciekawy fragment, bo uczestnicy będą się widzieć podczas wymijania. Może dochodzić tam do sympatycznych sytuacji, pozdrowień czy komentarzy. Będzie to jedna z niewielu prostych na naszej trasie, wciąż mamy dużo zakrętów i zawijasów, gdzie będzie można wyregulować błędnik – opisuje Elżbieta Iglewska-Romanowska, dyrektor imprezy.

– Nowością jest też aplikacja mobilna, którą można pobrać ze strony biegu i podejrzeć nową trasę. Będzie można się przygotować na start i uniknąć ew. niespodzianek co do jej przebiegu – zachęca organizatorka.

Jak do tej pory chęć udziału w Biegu Chomiczówki i Biegu o Puchar Bielan na 5 km wyraziło łącznie blisko 1700 osób. Zapisy wciąż trwają. Limit uczestników wynosi 2500 osób, z czego w biegu głównym może wystartować 1500 uczestników.

– Zakładaliśmy, że w pierwszej turze zgłoszenia będą tak wyglądać. Przypomnę, w poprzednich latach dopiero o tej porze zaczynaliśmy zapisy. Więcej osób zgłasza się „piętnastkę”, ale z doświadczenia wiemy, że na „piątkę” więcej osób zapisze się w biurze zawodów. Ten krótszy dystans jest bardziej dostępny i wiele osób zastanawia się do ostatniej chwili. Spodziewamy się, że wystartuje u nas podobna liczba co w ubiegłym roku. Nasz bieg wypada w środku ferii na Mazowszu, a to taka pora, że nie wiadomo czy wyjeżdżać czy zostawać w domu – analizuje Elżbieta Iglewska-Romanowska.

35. Bieg Chomiczówki zaplanowano na 21 stycznia. „Piątka” wystartuje o godz. 10:00, godzinę później ruszy bieg na 15 km. Biuro zawodów będzie znajdować się w Klubie Mieszkańców WSBM „Chomiczówka’’ przy ul. Pabla Nerudy 1.

35. Bieg Chomiczówki na głównym dystansie 15 km zaliczany jest do Ligi Festiwalu Biegowego. Uczestnicy powalczą o punty w klasyfikacji „Najlepszy Biegacz 5-10-15”. Finał zmagań odbędzie się w dniach 7-9 września w Krynicy-Zdroju. Zapraszamy!

35. Bieg Chomiczówki w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce