Jest trasa Wings for Life World Run w Poznaniu


Miasteczko biegacza i start imprezy przenosi się na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich, a nowa trasa poprowadzi w przeciwnym kierunku nż w poprzednich edycjach.Start 6 maja.

Uczestnicy biegu ruszą z MTP i kolejno pobiegną ulicami: Głogowską, Śniadeckich, Grunwaldzką, Roosevelta do Ronda Kaponera, następnie z ulicy Święty Marcin odbiją w Al. Niepodległości, z których skręcą w ulicę Solną i Wyszyńskiego dotrą do pierwszego punktu żywieniowego ustawionego na 5 kilometrze, w pobliżu Ronda Śródka.

Następnie ulicą Gnieźnieńską opuszczą teren miasta Poznania kierując się do Bogucina (ok. 10. km). Największą zmianą będzie jednak bieg po 15 kilometrze - w Kobylnicy trasa odbije w stronę Tuczna (ok. 25. km) i poprowadzi uczestników w przeciwnym kierunku nż w poprzednich edycjach: Kiszkowo (ok. 43. km), Sławno (ok. 50. km), Komorowo, Lednogórę, Kocanowo, Pobiedziska, by wrócić z powrotem do Kobylnicy (ok. 85. km). To właśnie tu skończyłby w zeszłym roku swój występ, dwukrotny zwycięzca poznańskiej edycji, Tomasz Walerowicz (kliknij by powiększyć).

- Jestem przekonany, że przebieg trasy usatysfakcjonuje każdego. Podczas pierwszych 5 kilometrów, które pokonuje większość, uczestnicy zobaczą centrum Poznania i wierzę, że towrzyszyć im będzie licznie zgromadzona i zagrzewająca do boju publiczność. W tym roku jeszcze więcej osób będzie miało szansę wybiec za granice miasta i odkrywać drogi będące wcześniej poza ich zasięgiem – powiedział dyrektor sportowy Wings for Life World Run Paweł Januszewski.

mat. pras.


Polecamy również:


Podziel się: